Катастрофічних наслідків пожежі в Алупкінському лісництві вдалося б уникнути, якби до гасіння із самого початку залучили авіацію, вважає колишній начальник Кримського главку МНС. Тим часом громадськість Криму підозрює, що ліс підпалили з метою вивести частину земель Алупкінського лісництва із заповідного фонду.
Залишати Крим без авіатехніки в умовах жаркого літа було злочином, вважає колишній начальник Кримського главку МНС Сергій Василенко. На його думку, в малодоступних районах гірського Криму, на відміну від степового Херсона, гасити пожежі іншими засобами, окрім авіації, фактично неможливо.
Василенко вважає, що найкритичніший момент в алупкінській пожежі припав на вечір суботи і ніч на неділю 25-26 серпня. За його словами, ніякого «ураганного вітру», про який заявляв міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич, не було. Унаслідок відсутності адекватних заходів з гасіння на місці пожежі утворився так званий «верховий вогонь», який здатний розповсюджуватися з швидкістю до 60 кілометрів на годину, затверджує колишній начальник кримського главку МНС.
Причиною лісових пожеж, що різко почастішали в Україні, експерти вважають умисні підпали, які переслідують комерційні цілі.
«Я не вірю в те, що причина в якомусь харків'янині, — говорить член-кореспондент Кримської академії наук Альфред Дуліцький про алупкінську пожежу. — В минулому році у Ялтинського заповіднику міськвиконком хотів відібрати порядка 800 гектарів, і ще тоді я говорив, що ті, кому потрібна ця земля, додумаються, як її відняти»
Тому професор припускає, що пожежі на території заповідника «провокуватимуться і далі» — до тих пір, поки не згорять 800 гектарів, на які поклали око представники влади.
Причиною однієї з найбільших за останні півтора десятки років лісової пожежі в Криму офіційна версія називає сигнальне вогнище харків'янина, котрий заблукав. У вогні загинули лісничий Ялтинського заповіднику Володимир Тарєєв і його дружина Лариса, які намагалися гасити пожежу своїми силами.
Подробиці про пожежу в Алупкінському лісництві читайте в статті Валентини Самар «Пожежу загасили. Дим не розвіявся» в свіжому номері «ДТ».