З'явилась особиста копія дебютного роману Вірджинії Вульф

Поділитися

Особиста копія дебютного роману Вірджинії Вульф «Подорож» вперше повністю оцифрована. Книгу заново відкрили у 2021 році, вона 25 років помилково зберігалася в науковому відділі бібліотеки Сіднейського університету. Це єдиний загальнодоступний екземпляр такого роду і містить рідкісні написи та правки, пише BBC.

Ще одне перше британське видання, яким особисто послуговувалась Вульф, належить приватному колекціонеру в Лондоні.

Вчені кажуть, що знахідка  може дати уявлення про психічне здоров’я англійської авторки та процес написання роману.

Вульф відносять до найважливіших авторів модернізму ХХ-го століття, вона опублікувала понад 45 творів, у тому числі «На маяк» та «Місіс Делловей».
 
Вона стала піонером у застосуванні потоку свідомості як наративного прийому і має в цьому тривалий літературний вплив донині.

В університеті Сіднея сподіваються, що оприлюднивши копію, численні примітки, що показують залишені авторкою редакції, дадуть новому поколінню читачів, студентів-літературознавців і вченим трохи краще зрозуміти думки Вульф.

Протягом приблизно семи років, які знадобилися для завершення «Подорожі», Вульф страждала від серйозних психічних розладів.

Вона знову впала в депресію і її помістили в будинок престарілих за день до публікації в 1915 році, там вона залишалась протягом шести місяців. Її чоловік Леонард Вулф сказав, що вона «щодня писала з якоюсь мученою інтенсивністю», щоб закінчити роман.

Вона перебувала в медзакладі та декілька разів намагалася покінчити життя самогубством. Померла в березні 1941 року у віці 59 років після того, як набила кишені свого пальта камінням і пішла до річки Уз.

Збіг почерку

Університет Сіднея заявив, що, схоже, повторно знайдений примірник «Подорожі» був втрачений «через повсякденну метушню кампусу та бібліотечного життя».
 
Саймон Купер, спеціаліст служби метаданих із бібліотеки Фішера, знайшов книгу неправильно покладеною на полицю у 2021 році.

Він сказав: «Я знав, що книжці там не місце, тому я вийняв її і побачив ім’я автора, написане від руки на першій сторінці.

«Тож я знайшов її почерк, щоб порівняти, і він збігся. Це її власна копія».

Університет придбав книгу наприкінці 1970-х через книжковий магазин Bow Windows у Льюїсі, Східний Суссекс.

Вулф та її чоловік Леонард Вулф жили в цьому районі, і представники громадськості все ще можуть відвідати їх заміський будинок 16-го століття, Будинок ченців, який належить Національному фонду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі