Журналісти опинились під загрозою заміни системами штучного інтелекту, такими як ChatGPT, заявив генеральний директор німецької медіагрупи Axel Springer, що володіє такими ЗМІ як Politico, Bild, Die Welt, повідомляє Reuters.
Видавець прагне збільшити доходи газет Bild і Die Welt і перетворити їх на «чисто цифрову медіакомпанію». У медіагрупі заявили, що попереду – скорочення робочих місць, оскільки автоматизація та штучний інтелект дедалі більше роблять зайвими багато посад, які підтримували продукування журналістських матеріалів.
«Штучний інтелект має потенціал зробити незалежну журналістику кращою, ніж вона була, або просто замінити її», — сказав генеральний директор Матіас Депфнер у внутрішньому листі до співробітників.
Інструменти штучного інтелекту, такі як популярний ChatGPT, обіцяють «революцію» в інформації, сказав він, і незабаром будуть кращими в «агрегації інформації», ніж люди-журналісти, передає The Guardian.
«Розуміння цієї зміни має важливе значення для майбутньої життєздатності видавництва», — сказав Дьопфнер. «Виживуть лише ті, хто створює найкращий оригінальний контент».
В Axel Springer не уточнили, скільки співробітників може бути скорочено, але пообіцяли, що не скорочуватимуть кількість «репортерів, авторів або спеціалістів-редакторів».
У своєму листі до співробітників Дьопфнер сказав, що ЗМІ повинні зосередитися на журналістських розслідуваннях та оригінальних коментарях, але визначення «справжніх мотивів» подій залишатиметься роботою журналістів.
Axel Springer не перший видавець новин, який використовує ШІ для створення контенту. У січні BuzzFeed оголосив, що планує використовувати штучний інтелект для «покращення» свого контенту та онлайн-вікторин.
Зробити деяку роботу недоцільною завдяки технологіям
Британські газети Daily Mirror і Daily Express також вивчають можливість використання штучного інтелекту , створивши робочу групу для вивчення «потенціалу та обмежень машинного навчання, такого як ChatGPT», повідомив виконавчий директор групи Financial Times.
З моменту свого запуску в листопаді минулого року ChatGPT зібрав понад 100 мільйонів користувачів і прискорив давно передбачувані розрахунки щодо того, чи можна зробити деякі роботи зайвими завдяки штучному інтелекту.
Програма може генерувати дуже складні тексти з простих підказок користувача , створюючи будь-які есе та заявки на роботу до віршів і творів художньої літератури. ChatGPT — це широкомовна модель, навчена шляхом завантаження мільярдів слів щоденного тексту з Інтернету в систему. Потім він використовує весь цей матеріал, щоб передбачити слова та речення в певній послідовності.
Поезія та мистецтво у виконанні Штучного Інтелекту
Нині в мережі в тренді можливості ШІ, який вміє вже навіть писати поезію та малювати картини. Дехто з користувачів розумних програм ділиться результатами, які дещо шокують.
Однак точність його відповідей була поставлена під сумнів. Австралійські вчені знайшли приклади системи, яка фабрикує посилання з веб-сайтів і посилається на фальшиві цитати .
Використання ШІ в журналістиці також виявилося суперечливим.
Повідомляється, що технічний веб-сайт CNET використовує інструмент штучного інтелекту для створення статей, які пізніше проглядають редактори перед публікацією. У січні веб-сайт визнав, що програма має певні обмеження, після того, як у звіті сайту технічних новин Futurism виявилося, що більше половини історій, створених за допомогою інструментів штучного інтелекту, потрібно редагувати на наявність помилок.
В одному прикладі CNET була змушена внести значні виправлення в пояснювальну статтю про складні відсотки, яка містила низку простих помилок.