Жадан отримав німецьку літературну премію миру

Поділитися
Жадан отримав німецьку літературну премію миру © Сергій Жадан / Facebook
Письменник дорікнув Європі за звинувачення українців у небажанні здатися.

Український письменник та музикант Сергій Жадан у неділю, 23 жовтня, отримав Премію миру німецьких книголюбів 2022 року.

Письменник опублікував свою промову на врученні цьогорічної премії миру. Жадан дорікнув Європі за те, що, говорячи про мир, вона дорікає українцям у неготовності здатися.

"Говорячи зараз про мир, у контексті цієї кривавої, драматичної, розв'язаної Росією війни, деякі не хочуть помічати простого факту: миру без справедливості не буває. … І закидаючи нині українцям неготовність здаватися як ознаку мілітаризму та радикалізму, частина європейців (маю наголосити – досить незначна, а втім) робить дивовижну річ - намагаючись залишитися в зоні комфорту, вона благополучно виходить за межі етики. І це вже питання не до українців - це питання до світу, його готовності (або не готовності) проковтнути чергове, тотальне, безконтрольне зло. Можливо, капітуляція українців допоможе європейцям заощадити на енергоносіях, проте як почуватимуться самі європейці, усвідомлюючи (а цього не можна буде не усвідомити), що тепло їхніх будинків оплачено зруйнованими долями та будинками людей, які хотіли жити в мирній та спокійній країні, – сказав він.

Раніше нагороду отримували Мартін Бубер, Герман Гессе, Карл Ясперс, Януш Корчак, Лешек Колаковскі, Астрід Ліндрен, Сюзан Зонтаг, Орхан Памук, Маргарет Етвуд.

Раніше повідомлялося про те, що відомому українському письменнику, поетові та перекладачеві Юрію Андруховичу присудили премію імені Генріха Гейне від німецького міста Дюссельдорф.

Якщо пізніше, у переможний мирний час, хтось десь колись запитає мене, як вплинула ця війна на українську культуру (крім того, що рашисти вщент зруйнували багато будинків музеїв, театрів, бібліотек), відповідь на таке запитання я знаю заздалегідь: ця війна стала детонатором для потужного вибуху нової української поезії періоду російсько-української битви. Детальніше читайте у статті Олега Вергеліса "Рифма до слова «війна»: перший український поетичний фронт"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі