Вчені з'ясували причину втрати фарб полотнами Ван Гога

Поділитися
Вчені з'ясували причину, через яку яскраво-жовті відтінки на деяких полотнах Вінсента Ван Гона стали коричневими. Як виявилося, в усьому винна складна хімічна реакція.

Таке відкриття стало першим кроком до розуміння того, як зупинити вицвітання багатьох знаменитих робіт голландського художника.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі "Аналітична хімія", картини, що втратили колишню яскравість, необхідно оберігати від ультрафіолетових променів і сонячного світла.

Учені одного з провідних наукових центрів із вивчення структури матеріалів, розташованого у французькому Греноблі, з'ясували, що сонячне світло може проникнути в фарбу лише на кілька мікрометрів, але навіть на цій невеликій глибині воно здатне викликати невідому досі хімічну реакцію, що перетворює жовтий пігмент на коричневий і міняє початковий склад фарби.

Вінсент Ван Гог почав писати картини яскравими фарбами промислового виробництва після переїзду з Голландії до Франції, де він подружився з художниками, які розділяли його незвичайні для того часу ідеї щодо використання кольору.

Серед картин великого художника, де жовтий має вирішальне значення - легендарна серія "Соняшники", що стала одним із символів творчості Ван Гога.

За матеріалами: Бі-бі-сі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі