Під час моніторингу веб-сегменту сфери розповсюдження видавничої продукції у квітні, спеціалісти Держкомтелерадіо встановили факти незаконного розміщення на маркетплейсі Prom.ua та на створених на платформі Prom.ua вебсайтах, пропозицій щодо реалізації 700 найменувань російських та білоруських видань.
Ці видання виготовлені та/або випущені у світ державою-агресором та в Білорусі, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.
“410 найменувань книг мали походження з Росії, а 276 – з республіки Білорусь”, – зазначає у повідомленні міністерство.
Маркетплейс Prom.ua змінив політику розміщення оголошень про продаж книг з РФ, РБ та окупованих українських територій
Маркетплейс Prom.ua видалив заборонені товарні пропозиції, а підприємців що намагались порушувати закон повідомили про неприпустимість провадження діяльності у видавничій справі з порушенням вимог законодавства. Також Prom.ua змінив на вимогу Держкомтелерадіо умови розміщення оголошень на майданчику, вказавши, що пропозиції з торгівлі забороненою в Україні видавничою продукцією, заборонено.
“У квітні до Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, було внесено 6 російських пропагандистських видань антиукраїнського змісту. Загалом Перелік містить 427 назв видань, які є російською інформаційною зброєю, спрямованої проти Української держави”, – зазначається в офіційному повідомленні МКІП.
Для видань російською мовою, які ввозяться з інших країн, запроваджується дозвільний порядок ввезення, який досі діяв для ввезення книг з РФ. Це дозволить контролювати такі видання на відповідність вимогам законодавства України, перш за все - перевіряти їх зміст на наявність антиукраїнської пропаганди.
З 1 січня 2023 року в Україну не можна ввозити, а також видавати та розповсюджувати тут книжки авторства громадян РФ.