Український театр звинуватили у сексизмі та упередженому ставленні до жінки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Український театр звинуватили у сексизмі та упередженому ставленні до жінки Український театр звинувачують у сексизмі та об'єктивації жінки
Актрисам запропонували зняти спідню білизну перед камерою.

Вже котрий день триває мережевий скандал стосовно теми насилля в сучасному українському театрі, до якого долучаються як театрали так і чиновники.

Зав'язка скандалу - в процесі роботи над експериментальною онлайн-виставою у театрі "Актор" під назвою "Містер Баттерфляй" (режисер і продюсер - Слава Жила). Готуючи проєкт, продюсер запропонував бажаючим актрисам випробувати себе у кастингу. Завдання не з легких і не даремно. Наприклад, якщо актриса знімає ліфчик перед веб-камерою, отримує за це 1000 гривень, якщо проведе певні маніпуляціі з фалоімітатором - 500 гривень. І так далі.

Скрін особистої переписки продюсера з однією претенденткою на участь у проєкті потрапив до провідної актриси Київського театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра Оксани Черкашиної.

І її гнівний пост на цю тему згодом спровокував флешмоб стосовно насильства в українському театрі. До нього долучилися актриси і режисерки. На Facebook з'явилася сторінка "Насилля в театрі", на якій публікують дописи від тих, хто стикався з проявими насилля в українському театрі, або знайомий з жертвами насилля, пости підтримки актрисам, а також записи ефірів та конференцій, присвячені цій темі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун теж не промовчала. І написала гнівний пост, у якому звинуватила український театр у сексизмі та інших гріхах.

"Український театр - територія поширення і толерування сексизму, об'єктивації та упередженого ставлення до жінок. Ситуація, що трапилася днями, стала черговим цьому підтвердженням", - написала вона. "Така масова реакція на цей конфлікт стала підтвердженням, що настав час поговорити про етику в театрі - щодо вимог, харасменту, розподілення ролей, коректності формулювань, запитів до акторів та акторок, толерування сексизму та об'єктивації не лише в межах театру, а починаючи з навчальних установ та кастингів. Дуже багато всього залишається за лаштунками, в особистих обговореннях чи просто замовчується або ігнорується через страх. Публічна дискусія - перший крок до визнання проблеми і пошуку шляхів її рішення", - вважає Супрун.

Ситуацію прокоментував ZN.UA і Слава Жила, робота над виставою якого і поклала початок хвилі невдоволення у мережі.

"Галас навколо цієі теми здійнявся тому, що це питання ніколи раніше не піднімалося і круто, що його зараз обговорюють. Хоча, на мій погляд, ніякого насилля в українському театрі не має. А пані Уляна Супрун просто потрапила у полон заангажованості і належним чином не розібралася в ситуації і зробила упереджені необ'єктивні висновки (про це каже більшість коментарів у соцмережах). Такі важливі теми, як насилля , сексизм, мають бути темами і соціального Театру і предметом для обговорення у суспільстві. Але на основі фактів і реальних сюжетів. А не через бажання зробити хайп та піар на болючій для суспільства темі", - вважає він.

Ситуацію, що склалася, Жила коментував і на своїй сторінці на Facebook. Наголошуючи, що Черкашиній переслали скрін з особистої переписки з іншою актрисою, а сам режисер з нею ніяких перемовин не вів.

Скандал, що розгорівся навколо українського театру, прокоментував і художник-сценограф Драматичного театру імені Івана Франка Петро Богомазов. "Всі випадки насилля - це окремі випадки. Дуже легко емоційно повестись на узагальнення за групами (режисери/педагоги). Студентів ніхто не змушує вступати до театрального вишу. Навіть відмовляють на вступних. Коли викладач вимагає вчитися - це не насилля. Більш того, таке розмиття поняття насилля небезпечне ще й тому, що нівелює справжні випадки харасменту. Такі дискусії мають вестися щодо конкретних особистостей і конкретних подій. Не можна допускати узагальнень. Як тільки ми говоримо, що всі режисери/педагоги зловживають владою - ми топимо корабель разом із щурами, замість того, щоб їх вивести. А корабель українського театру - це не величезний крейсер, це маленький човник, що швидко потоне", - вважає він.

Читайте також: У Кабміні назвали дату відновлення роботи кінотеатрів і концертних залів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі