Україна та ще 47 держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) підписали 26 червня Пекінський договір про аудіовізуальні виконання.
Документ зміцнить майнові права кіноакторів та інших виконавців і забезпечить їм додатковий прибуток від виконуваної роботи, пояснили у прес-службі Державної служби інтелектуальної власності України.
«Договір надасть виконавцям можливість отримувати частку від доходів від використання аудіовізуальної продукції (кіно-, теле-, відеофільми тощо - ред). На міжнародному рівні договір наділить виконавців особистими немайновими правами на те, щоб вимагати зазначення авторства й заперечувати проти спотворення їхніх виконань», - йдеться в повідомленні відомства.
«Важливо також те, що новий Договір зміцнить хитке становище виконавців в аудіовізуальній індустрії, забезпечивши більш чіткі міжнародно-правові рамки для охорони їхніх прав. Він уперше забезпечить охорону прав виконавців у цифровому середовищі. Крім того, Договір сприятиме захисту прав виконавців від несанкціонованого використання їхніх виконань за допомогою таких аудіовізуальних засобів, як телебачення, фільми й відео».
Зазначимо, що із закликом прийняти цей міжнародний договір виступили такі відомі актори світового рівня, як американка Меріл Стрип, бразилійка Соня Брага, китаянка Мей Баоцзі та іспанці Хав’єр Бардем і Антоніо Бандерас. !zn
Читайте також:
Закон о судебном сборе: подарок «пиратам» в сфере интеллектуальной собственности
О медийной экологии. Кому служит украинское информационное пространство?