У німецькому місті Дрезден, в якому наразі отримали тимчасовий захист кілька тисяч українських громадян, урочисто відкрили культурний центр «Український дім». Кореспондент Укрінформу поспілкувався з координаторкою проєкту Тетяною Іванченко та дізнався подробиці.
За словами організаторів «Українського дому» ідея створення подібного культурного центру з'явилася ще на початку повномасштабної російсько-української війни. Проте підготовка до відкриття зайняла тривалий час. Кошти на проєкт збирали з усіх доступних джерел - частково фінансування було отримано від місцевої влади, частково від різноманітних фондів, також проводилися благодійні збори. З пошуком приміщення так само були певні складнощі, проте і це питання допомогли врегулювати високопосадовці Дрездена. Тож «Український дім» розмістився в великому торговельному комплексі в самому центрі міста.
Культурний центр вже має невеличку бібліотеку, яка налічує близько 400 україномовних книжок, є виставка картин, а також місце для занять з дітьми різного віку. Крім того, в «Українському домі» планують проводити різноманітні майстер-класи з малювання, курси з української та німецької мов, дискусійні клуби та багато іншого.
За словами Тетяна Іванченко, проєкт передбачає роботу з трьома цільовими аудиторіями:
- біженцями та особами що отримали тимчасовий захист, адже їм потрібна допомога з адаптацію в нових умовах;
- українцями, які вже тривалий час проживають в ФРН;
- громадянами Німеччини та іноземцями, яким треба показати українську культуру та пояснити, що насправді відбувається в Україні.
Про те з якими проблемами стикаються українці закордоном, та яку допомогу можуть отримати раніше писала Тетяна Кириленко у статті "Тимчасово переміщені в Україні чи за кордоном, але ж не забуті" для ZN.UA.