У США знесли пам'ятник афроамериканському борцю за скасування рабства

Поділитися
У США знесли пам'ятник афроамериканському борцю за скасування рабства У невеликому містечку США знесли пам'ятник Фредеріку Дугласу © Вікіпедія
Активісти руху проти расизму вважають, що це помста за монументи, які знесли раніше.

У штаті Нью-Йорк знесли пам'ятник борцю за звільнення чорношкірих рабів Фредеріку Дугласу, який жив у ХІХ столітті. Пам'ятник, який був встановлений в невеликому містечку Рочестер, повалили з постаменту, відтягли приблизно на 15 метрів і залишили на березі річки, повідомляє ВВС.

Президент США Дональд Трамп заявив про те, що це справа рук «анархістів». Серед учасників руху проти расизму багато хто вважає, що це помста за пам'ятники, які були повалені учасниками протестів.

Поліція Рочестера веде розслідування, але підозрюваних у цій справі поки немає. Відповідальності за знесення пам'ятника на себе ніхто не взяв.

Пам'ятник Дугласу могли вибрати мішенню і тому, що недавно демократи в Палаті представників США проголосували за те, щоб назвати його прізвищем штат, який пропонують створити на місці нинішньої федеральної столиці Вашингтона.

Законопроєкт передбачає не тільки визнання округу Колумбія 51-м штатом США, але і його перейменування в "Співдружність Вашингтон, Дуглас" - на честь першого президента США Джорджа Вашингтона та Фредеріка Дугласа.

Дуглас був рабом-втікачем, навчився читати, видавав газету, став політиком завдяки своєму ораторському мистецтву і присвятив життя захисту прав афроамериканців. Зокрема, він був одним з головних учасників "підземної залізниці" - мережі з вивезення рабів-утікачів в штати, де заборонили рабство, або в Канаду. З 1847 по 1872 рік він жив у Рочестері, там же влаштував і один з перевалочних пунктів "залізної дороги".

Дуглас написав кілька мемуарів. "Повість про життя Фредеріка Дугласа, американського раба" (1845), стала бестселером, як і інша робота, "Моє рабство, моя свобода" (1855).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Протести BLM в США почалися на тлі протестів через загибель 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда в Міннеаполісі 25 травня.

При затриманні Флойда поліцейські застосували задушливий прийом. Він заявляв, що не може дихати, але співробітники поліції не звертали на це уваги.

Його підозрювали в спробі розплатитися в магазині фальшивою купюрою.

Пізніше чоловік помер у лікарні. Згідно з результатами розтину, смерть настала в результаті "механічної асфіксії".

Чотирьох поліцейських, причетних до загибелі беззбройного афроамериканця, звільнили. А офіцера поліції, який тримав затриманого на землі, взяли під варту.

Після його смерті в усьому США спалахнули масові вуличні протести, в деяких містах вони супроводжувалися погромами і актами вандалізму.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести через смерть Джорджа Флойда
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі