Ні Міністерство культури, ні силові відомства, не можуть повністю забезпечити охорону культурної спадщини на територіях, тимчасово контрольованих незаконними збройними формуваннями.
Про це в коментарі ZN.UA повідомила заступник міністра культури Олеся Островська.
На питання про долю унікальної колекції Горлівського художнього музею Островська відповіла: "Міністерство культури зв'язалося з представниками Горлівського художнього музею. На щастя, небезпеки для музейних цінностей поки немає".
За її словами, стан охорони музеїв розглядався на оперативних нарадах за участю представників виконавчої влади.
"Призначені особи, відповідальні за організацію посилення цієї охорони. Визначено взаємодію між Національною гвардією України і місцевими органами влади. Також Міністерством культури розроблено схеми оперативного інформування та необхідні дії у разі ускладнення обстановки. З нашого боку були направлені листи-інструкції в обласні і державні організації, проходить постійне інформування у телефонному режимі щодо здійснення екстрених заходів для збереження культурних цінностей на Сході країни. Постійно проводиться моніторинг ситуації. Управління культури Луганської та Донецької обласних держадміністрацій повідомляють про закриття музеїв на час проведення антитерористичної операції", - зазначила заступник міністра.
Олеся Островська також повідомила, що Мінкульт підтримує постійний зв'язок з Міністерством оборони України та Міністерством внутрішніх справ, які в свою чергу доводять до командування військових частин та керівництва підрозділів відповідні рекомендації щодо першочергових заходів по збереженню культурних цінностей та установ культури.
Зазначимо, що у зоні бойових дій виявився, зокрема, знаменитий Горлівський художній музей. Тут зібрана найбільша колекція картин М.Реріха: 28 творів (періоду з 1893-го по 1916-й). В цьому музеї також шедеври І.Айвазовського, К.Маковського, Г.Мясоєдова, К.Сомова, А.Бенуа. Тут же представлена колекція видатних українських майстрів: М.Пимоненка, В.Орловского, Т.Яблонської, В.Зарецкого, С.Шишка, М.Дерегуса. Перлина горлівського зібрання - роботи геніального українського живописця Миколи Глущенка (картини відображають творчий період середини ХХ століття).
Подробиці читайте в статті Олега Вергелиса "Custodi et serva". !zn
Читайте також: