У Києві  стартував п’ятий фестиваль Bouquet Kyiv Stage

Поділитися
У Києві  стартував п’ятий фестиваль Bouquet Kyiv Stage Відкриття Bouquet Kyiv Stage проходило у Софії Київській © Bouquet Kyiv Stage
Фестиваль триватиме з 5 по 7 серпня у Софії Київській і Золотих воротах.

У п’ятницю, 5 серпня, у Києві відкрився вже п’ятий фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage, який триватиме до 7 серпня. Локаціями події стали Софія Київська та Золоті ворота.

Цьогоріч Bouquet Kyiv Stage проходить у більш стриманому форматі воєнного часу та з урахуванням усіх необхідних заходів безпеки, але так само пропонує гостям довершену музичну й візуальну програми, інтелектуальні бесіди й ту особливу атмосферу, коли під захистом тисячолітніх стін Софії збираються однодумці.

Тема цьогорічного фестивалю «Заради життя». А наскрізна ідея – увиразнення особистості. А також пошук опори, підтримки й віри. А ще – вдячність.

«Торік ми проводили Bouquet Kyiv Stage в умовах пандемії та карантинних обмежень, щоб дати змогу собі та іншим відчути, що світ не зруйновано і що в ньому є речі, на які завжди можна спертися, наприклад мистецтво, — розповідає ідейна натхненниця та співзасновниця Bouquet Kyiv Stage Ірина Буданська. — Цього року ми потребуємо цієї опори ще більше, віднаходячи її в собі, в тих, хто поряд, в мистецтві. А також — у нашій єдності та вдячності всім тим, хто нас сьогодні боронить на фронті та в тилу та робить все можливе заради життя».

Організатори  Bouquet Kyiv Stage — команда культурного центру «Дом Майстер Клас» — пояснюють: цьогорічний фестиваль — це подяка всім нашим захисникам і захисницям. Тема війни — десь зримо, а десь — ледь вловимо, метафорично, ілюзорно — присутня в кожній події фестивалю.

Розпочалася подія концертом  «Сестри: Тельнюк». У Софійському соборі Леся і Галина Тельнюк виконали пісні на нові тексти, в яких виразно проявилася молитовна складова. Далі у Хлібні виступили Богдана Півненко та Анна Хмара з концертом «Присвячення», а завершував музичну програму першого дня виступ гурту Root Fruit Combo і Олі Чернишової у просторі «Золотих воріт».

«Формуючи музичну програму, нам йшлося про те, ким є зараз музиканти і чому їхній вибір саме такий: лишатись у місті, виходити на сцену і представляти ту чи іншу музику. Бо це вже не просто вибір чергової програми, для кожного музиканта це — громадянська позиція. Зараз кожен оркестрант сприймається як соліст, зараз кожен став помітною особистістю», — пояснює співкураторка музичного напряму фестивалю Ганна Гадецька.

Щодня у трьох локаціях — Хлібні, Софійському соборі та Золотих воротах — відбуватимуться три камерні концерти. У програмі: дует, що народився вже під час війни, — Євген Громов та Ігор Завгородній, концерт «Відбудова» Антона Дегтярьова, концерт для двох клавесинів Ольги Шадріної-Личак та її учениці Паоли Прокопенко, концерти «Київської камерати» і Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського з хоровою програмою, що наскрізно проводить ідею звернення до сил, що підтримують, вселяють віру, дарують розраду. Джазові вечірні програми — у Золотих воротах, серед них – і концерт Nazgul Shukaeva Trio «Колискові».

«Зараз дуже загострилося відчуття кожного моменту, особливо музичного. Зовсім змінилося сприйняття класики. Сьогодні потрібна музика, яка володіє лікувальними властивостями», — говорить співкуратор музичної програми Євген Громов.

У перший день фестивалю відкрилися три фотовиставки. «Війна» Олександра Глядєлова — документальні фото, зроблені автором у період з лютого по травень у Києві, Бучі, Ірпені, Бородянці,  Гостомелі, Мощуні, Чернігові, Харкові… «Заради Життя» Єлизавети Клюзко — світлини українських жінок, які виношують дітей під час війни. Та проєкт Дому Майстер Клас «Воїни Світу – Воїни Світла. Портрети» — відео та фотопортрети іноземних легіонерів-добровольців.

Цьогорічна програма Кінобукету присвячена темі «Культура vs війна». Однойменний документальний цикл, присвячений митцям, що пішли на війну, охопить два фільми режисера Кадіма Тарасов. Це стрічки про кінооператора і фотохудожника Сергія Михальчуку та актора й режисера Ахтема Сеітаблаєва. Також у програмі – більше 20 короткометражних фільмів.

Цього року під відбудуться і традиційні бесіди під Ясенем, присвячені темі війни й культури.

«Темою нашого першого Bouquet Kyiv Stage були "Звуки Міста". Навколо і всередині нас звучить не просто сукупність хвиль різних частот, а звуки Музики, з якою ми жили, раділи та переживали у нашому рідному Києві. Нині у Місті з'явилися інші звуки. Звуки болю, страждань та ненависті. Як і чому це можливо в сучасному світі, говоритимемо під 200-річним Ясенем із філософами, істориками та культурологами», — розповідає співзасновник фестивалю й автор ідеї бесід під ясенем Євген Уткін.  

Також у програмі фестивалю – оглядові екскурсії Софійським Собором, Золотими Воротами та Будинком митрополита.

Вхід на фестиваль традиційно є безкоштовним, потрібно лише сплатити вхідний квиток на територію Софія Київської чи «Золотих воріт». Також цього року обов’язковою є попередня реєстрація на всі події музичної програми. На кінопокази, бесіди під ясенем та фотовиставки реєстрація не потрібна.

Організатори наголошують, що будуть дотримані усі правила безпеки. У випадку оголошення повітряної тривоги, події будуть призупинені до її відбою. Гостей події запросять перейти в безпечне укриття на території Софії Київської або ж спуститися у метрополітен на Золотих Воротах.

Слідкувати за новинами та дізнатися детальну програму фестивалю можна на офіційному сайті чи на сторінці на Facebook.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі