На честь дня народження Лесі Українки Театр на Подолі влаштував поетичний флешмоб

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
На честь дня народження Лесі Українки Театр на Подолі влаштував поетичний флешмоб Театр на Подолі готує прем'єру "Камінного господаря" © Театр на Подолі
25 лютого - день народження Лесі Українки.

У цей день в столичному Театрі на Подолі ще тривають репетиції драматичної поеми великої Лесі - "Камінний Господар" (перші покази- 28, 29 лютого). Режисер вистави - Іван Уривський. У головних ролях – В'ячеслав Довженко, Даша Малахова, Володимир Кузнєцов, Катерина Рубашкіна

Саме у день народження Лесі та за декілька днів до прем'єри за її п'єсою режисер Уривський і запропонував акторам Подолу долучитися до поетичного флешмобу на честь Лесі Українки, пригадавши улюблені рядки та зафіксувавши свої бліц- виступи на гаджети та професійну камеру, створивши таким чином навколо вистави - Лесин Світ.

"Такий поетичний флешмоб на Подолі - не піар-акція, а внутрішня історія Театру на Подолі, який завжди вирізняє вишуканий художній смак та щира любов до високої поезії", - каже режисер. –"Для нас буде великою радістю, якщо і глядачі на прем'єрі "Камінного господаря" 29 лютого зі свого боку також долучаться до поетичного флешмобу та зафіксують на свої гаджети в інтер'єрі Театру на Подолі Лесині поетичні рядки, а потім поділяться записами з друзями у соціальних мережах...".

Актори театру, тим часом, пригадують і твори Лесі Українки ще зі шкільної програми, і ті твори, які відкривали для себе пізніше, вже в роки професійного становлення.

"Час промайне швидко, будемо грати, скажімо, 100-ту виставу "Камінний господар", от тоді і переглянемо наші теперішні записи поезій Лесі Українки, пригадавши наші натхненні репетиції", - продовжує режисер Уривський.

"До речі, під час репетицій "Камінного Господаря" разом з акторами ми постійно думали над таємними кодами Лесі Українки у її поетичній драмі. Одна з думок, яку хочемо донести у виставі - про Мить і Вічність... Власне, наша сценічна історія на основі класичної п'єси - історія про вічність і велич культури та миттєвість оманливої пристрасті, яка іноді руйнує людину...

Дон Жуан, герой п'єси Лесі Українки, є знаком великої вічної Культури. Адже міф Дон Жуана осяяв творчість Пушкіна, Байрона, Мольєра, інших геніїв світовоі культури.

А Леся Українка знайшла оригінальну інтерпретацію міфу Дон Жуана саме в українській літературі. І нас зацікавила її версія, що виводить на перший план образ сильної жінки, донни Анни, котра облаштовує чуттєву пастку для серцеїда Дон Жуана", - додав він.

Варто нагадати, що біля витоків прем'єрного проєкту Театру на Подолі була і газета "Дзеркало Тижня. Україна". 2017 року режисер Іван Уривський став лауреатом премії нашої газети "Дзеркало сцени", як найперспективніший молодий український режисер (за виставу "Украдене щастя" в столичному театрі Золоті Ворота).

З того часу цей режисер здійснив успішні постановки в театрах Одеси, Києва, Львова, став лауреатом престижної державної театральної премії імені Леся Курбаса.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

На думку режисера, "Камінний Господар" - це новий вимір української класики, її європейський контекст. Такої ж думки і художній керівник Театру на Подолі Віталій Малахов

"Наш театр системно працює з українськими темами і українськими текстами. В репертуарі - І. Карпенко-Карий, Панас Мирний, М. Старицький, Микола Куліш, Іван Франко, зараз - Леся Українка. Сучасна українська література також представлена - зокрема, наша нова вистава за твором Андрія Куркова "Сірі Бджоли" з Богданом Бенюком у головній ролі. Театр на Подолі активно долучає до роботи молодих українських режисерів, які цікаво заявили про себе - Давид Петросян, Тамара Трунова, Іван Уривський, Ігор Матіїв. Як я іноді повторюю, театр - це не цегла, а талановиті люди, які творять свої творчі світи", - зазначив він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі