"SOS! До уваги киян та ЗМІ. Чергове злочинне варварство в самому серці міста: зносять пам'ятник – будинок відомого архітектора Н.Казанського, в якому мешкав письменник Олександр Купрін по вулиці Михайлівській 10, знищують історичний Київ!" - написала вона на своїй сторінці в Facebook.
За словами активістки, незаконне знесення почалося під покровом темряви. Незважаючи на це, мешканці навколишніх будинків не залишилися байдужими, і вийшли на вулицю. Депутат подякувала їм за надіслані фото.
"Скажіть, а що – цей будинок у Мінкульті вже встигли виключити з реєстру, або завтра вони скажуть, що він упав сам?" - поцікавилася вона.
Пізніше з'ясувалося, що офіційного статусу об'єкта культурної спадщини зведений в еклектичному стилі будинок нібито не має.
"І це не дивно, адже 90% об'єктів культурної спадщини, які в радянські часи були пам'ятками культури, в незалежній Україні через безвідповідальність відповідних органів виявилися вже без цього статусу", - обурилася представниця.
Але від рішення чиновників такі об'єкти менш цінними для історії не стали, - вважає вона.
"Історичне значення будинку величезне: в ньому знаходилися редакції перших українських видань, що виходили в січні 1906 р. журналу "Нова громада" та газети "Громадська думка", в цьому будинку мешкав всесвітньо відомий письменник Олександр Купрін ("Гранатовий браслет", "Олеся") – додала депутат.
Будинок спеціально доводили до аварійного стану і не реставрували, і ось тепер місто може остаточно втратити його, вважає активістка.
"На місці пам'ятника планують побудувати адміністративну будівлю невизначеної поверховості. Направила запит у відповідні органи і заяву про злочин у правоохоронні органи" - написала Терещенко Єскіна.
Відповідальний власник будівлі повинен був би відреставрувати її у відповідності з оригінальним проектом, з відновленням втрачених елементів, а не зносити з подальшим зведенням чергового офісу, - вважає вона.
Свій пост активістка доповнила фотографіями, на яких видно знесення другого і третього поверхів, зроблений 17-18 листопада 2016 року.
Нагадаємо, раніше запеклі суперечки викликало будівництво в історичній частині міста – біля Андріївського узвозу.