Тисяча вчених Білорусі підписали петицію проти насильства - в Національній академії наук її назвали провокацією

Поділитися
Тисяча вчених Білорусі підписали петицію проти насильства - в Національній академії наук її назвали провокацією
"Ми набирали молодь, а вони некеровані. Що вони роблять в лабораторіях - ніхто не знає", - говорить голова президії НАН Білорусі Володимир Гусаков.

Адміністрація НАН Білорусі розцінила збір підписів вчених проти насильства як провокацію, передає Onliner.

Зокрема, Гусаков на зустрічі з директорами інститутів попросив їх "проконтролювати молодих вчених". Пояснив він це появою «Звернення представників наукової громадськості» із закликом припинити насильство на вулицях білоруських міст. Гусаков стверджує, що цю петицію підписали 500 осіб.

«Ми набирали молодь, а вони некеровані. Що вони роблять в лабораторіях - ніхто не знає. Уявляєте, вчені проти насильства », - каже Гусаков.

Видання тим часом провергает інформацію про 500 підписах, подаючи дані про 1000. Більше тисячі вчених підписали петицію проти насильства і спростували слова Гусакова про те, що вона носить провокаційний характер. За даними журналістів, авторами листа стали вчені Національної академії, а більшість підписів належать саме їм.

Вчені Білорусі скаржаться не тільки на «безпрецедентні за масштабом і жорстокості» дії міліції, але також на масові фальсифікації, які мали місце під час президентських виборів 9 серпня.

«У багатьох випадках члени комісій покидали виборчі дільниці в супроводі міліції і загонів ОМОНу, забираючи з собою підсумкові протоколи, що є грубим порушенням законодавства», - зазначили вони.

Вчені також зажадали від влади припинити насильство і відпустити політв'язнів.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь в них вже в шостий раз.

За даними офіційного екзит-полу (єдиного дозволеного в країні), Лукашенко отримав 79,7%, а кандидат від об'єднаної опозиції Світлана Тіхановском - 6,8%.

Глава ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Олександра Лукашенка переможцем виборів і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».

Після цього по всій Білорусі поновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві зіткнення з силовиками. З різних міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум два протестуючих загинули.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян. Олександра Лукашенко привітали з перемогою тільки лідери РФ, Китаю, Молдови та Вірменії.

Чи впаде режим Лукашенка в результаті вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі