The Guardian: Pink Floyd возз’єдналися, щоб підтримати Україну першою за 28 років піснею

Поділитися
The Guardian: Pink Floyd возз’єдналися, щоб підтримати Україну першою за 28 років піснею © thisisrock.ru
Девід Гілмор розповів про своє ставлення до війни в Україні й новий запис з використанням співу українського музиканта, який зараз захищає країну зі зброєю.

Кілька тижнів тому гітариста і вокаліста Pink Floyd Девіда Гілмора запитали, чи бачив він сторінку в Instagram фронтмена українського гурту «Бумбокс» Андрія Хливнюка. Гілмор виступав разом з «Бумбокс» в 2015 році на благодійному концерті «Білоруського вільного театру». Вони тоді зіграли короткий набір пісень Pink Floyd, а також кілька сольних робіт Гілмора. Але з того часу багато чого кардинально змінилося. В кінці лютого Хливнюк скасував тур «Бумбокс» в США, щоб битися проти російського вторгнення.

Як пише The Guardian, в Instagram Гілмор знайшов відео, на якому український співак у військовій формі й з автоматом на плечі виконує без акомпанементу пісню «Ой, у лузі червона калина». Це бойова пісня українських Січових стрільців 1914 року, з якою вони йшли у бій спочатку під час Першої світової війни, а потім під час війни за незалежність.

«Я подумав: це досить магічно. І може я зможу щось з цього зробити. У мене є велика основа, над якою Pink Floyd працювали всі ці роки. Дуже важко й сумно бачити цю надзвичайно божевільну, невиправдану атаку великої держави проти незалежної, мирної, демократичної нації. Сумно бачити це і думати: «Що я, в біса, можу зробити?», - це нестерпно», - розповів британський музикант.

Так був написаний новий сингл Pink Floyd під назвою Hey Hey, Rise Up!. В ньому використаний спів Хливнюка. Пісня буде оприлюднена в п’ятницю опівночі. А всі виручені кошти підуть на гуманітарну допомогу Україні. Більшість спостерігачів вважали, що Pink Floyd вже давно розпались. Востаннє вони випускали нові записи 28 років тому. Хоча в 2014 році Гілмор і барабанщик Нік Мейсон знову зібралися, щоб перетворити фрагменти з їхнього альбому 1994 року під назвою The Division Bell в переважно інструментальну збірку The Endless River. Це було вираження пошани покійному клавішнику групи Ріку Райту. В ті часи Гілмор наполягав, що це була остання робота гурту, чия історія почалася в 1965 році. За цей час було продано 250 мільйонів копій їхніх альбомів. Pink Floyd не могли давати концерти чи записувати музику без Райта, який помер від раку в 2008 році. «Дуже шкода, але це кінець», - сказав Гілмор BBC тоді. Вторгнення Росії в Україну змінило його думку.

«Ненавиджу, коли люди говорять речі в дусі: «Як батько, я…». Але це частина справи, коли маєш розширену українську родину. Мої правнуки наполовину українці. Моя невістка - Яніна - українка. Її бабця ще три тижні тому жила в Харкові. Вона дуже стара, пересувається на інвалідному візку. Яніна і її сім’я змогли доставити її через всю Україну до польського кордону, а потім минулого тижня її довезли в Швецію», - розповів Гілмор.

«Підібравши акорди під спів Хливнюка й написавши ще одну секцію для себе, - сказав Гілмор закотивши очі, - Увімкнувся режим гітарного бога».

Минулого тижня він швидко організував сесію звукозапису разом з Мейсоном, давнім бас-гітаристом Pink Floyd Гаєм Праттом і музикантом, продюсером і композитором Нітіном Соуні, який взяв на себе роль клавішника. Вони змогли поєднати спів Хливнюка зі своєю музикою. Донька Ріка Райта - Гала - теж взяла участь у записі. Музиканти також зняли відео на нову пісню, в якому Мейсон грає на барабанах, розписаних малюнками української художниці Марії Приймаченко (доля її картин після бомбардування Іванкова досі не відома).

«Я зателефонував Ніку і сказав: «Я хочу зробити цю пісню для України. Я був би дуже радий, якби ти грав у ній. І я б теж дуже зрадів, якби ти погодився видати її від імені Pink Floyd», - розповів Гілмор, додавши, що колега-музикант його повністю підтримав.

«Я б не зробив це з багатьох інших причин. Але життєво важливо, щоб люди розуміли, що зараз відбувається і зробили все в їхніх силах, щоб змінити ситуацію. Також думка, що моя підтримка і підтримка Pink Floyd для українців може підняти дух у цих регіонах. Вони повинні знати, що весь світ їх підтримує», - пояснив Гілмор.

«Коли я говорив з Андрієм Хливнюком, він розповів мені про речі, які бачив. І сказав йому: «Ти знав, що тут в Англії про це говорили BBC і всі телеканали світу? Всі бачать ці страшні речі, які відбуваються». Він відповів: «Правда? Я не знав». Не думаю, що більшість людей там мають з ким поговорити ось так і вони не розуміють насправді, що все, через що вони зараз проходять, бачить весь світ», - додав музикант.

Гілмор розповів, що йому знадобився час, щоб знайти Хливнюка чи його номер телефону. Зрештою, британець знайшов електронну адресу.

«Він попросив про розмову в FaceTime. Гадаю, він хотів переконатися, що це справді я. Наступного разу, коли я з ним отак бачився, він був у лікарні, поранений осколком від снаряда. Він показав мені цей крихітний шматочок шрапнелі завбільшки з чверть дюйма, який врізався йому в щоку. Він зберігає його в пластиковому пакетику. Але уявіть собі, якщо такі речі відбуваються, цей шматочок міг би бути більше дюйма в діаметрі. І тоді він просто відірвав би йому голову», - сказав Гілмор.

Перед неочікуваним возз’єднанням роботи Pink Floyd після 1987 року і сольні записи засновника гурту Сіда Баррета були видалені зі стрімінгових сервісів у Росії й Білорусі в рамках культурного бойкоту. Найвідоміші роботи за 1960-1970-ті роки не були видалені. Це спровокувало плітки про те, що це могло бути пов’язано з колишнім учасником Pink Floyd Роджером Уотерсом, чиї відносини з іншими екс-колегами дуже напружені. За тиждень до вторгнення Росії в Україну Вотерс сказав в ефірі Russia Today, що розмови про можливий російський напад - це «маячня… будь-хто з IQ вище кімнатної температури знає, що це нонсенс». Зрештою, він засудив вторгнення, назвавши його «гангстерским вчинком». Водночас, він засудив «пропаганду, яка демонізує Росію». Гілмор не захотів говорити про цей епізод.

«Давайте скажемо, що я розчарований, і ми підемо далі. Розумійте це, як вам заманеться», - сказав легендарний рок-музикант.

Він розповів, що востаннє розмовляв з Хливнюком у вівторок.

«Він сказав, що у нього був найбільш пекельний день, який тільки можна уявити. Адже довелося йти збирати тіла українців, українських дітей, допомагати розчищати вулиці. Знаєте, наші маленькі проблеми стають такими нікчемними і дрібними в контексті того, що йому доводиться робити», - додав Гілмор.

Разом з тим, він відправив українському колезі запис. Хливнюку пісня сподобалася.

«Я покажу, що він сказав», - в цей момент Гілмор почав гортати телефон, щоб знайти повідомлення від Хливнюка.

«Дякую, це казково. Одного дня ми зіграємо її разом, а потім вип’ємо, я пригощаю», - Гілмор посміхнувся, - «Я відповів: так, давай так і зробимо».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі