2 лютого християни, наступні григоріанським і новоюліанським календарем, відзначають свято Стрітення Господнього. У народі цей день вважався сильним.
Традиції Стрітення
Цього дня у церквах відбувається освячення води та свічок. У давнину воду для свята збирали з бурульок і давали її із собою чумакам, що вирушали в далеку дорогу, а також напували домашніх тварин і худобу, щоб вони не хворіли. Вважалося, що вода на Стрітення набуває цілющої сили.
У свято також прийнято у молитвах звертатися до Спасителя та просити про допомогу у справах та здійсненні мрій. Вважається, що щира молитва обов'язково буде почута.
У свято також прийнято ворожити на врожай: на ніч ставили тарілку з зерном у двір, а вранці дивилися, чи на ньому є роса. Якщо роса була, цього року чекали на багатий урожай.
У свято прийнято збиратися за святковим столом сім'єю та молитися. Цього дня слід пробачити образи, виявити розуміння та доброту.
Після Стрітення люди приступали до традиційних «весняних» справ: готувалися до сівби, білили дерева, переганяли худобу. Молодь тим часом влаштовувала традиційні гуляння.
Молитва на Стрітення
Всевишній Ісус Христос, я благаю Тебе про моє земне щастя. Почуй молитви мої в такий світлий день, не відвернися від слів моїх, що йдуть від серця, подаруй мені і людям любов один до одного. Навчи нас, негідних рабів Твоїх, радіти кожному дню, зміцнювати віру та примножувати любов до Тебе. Дозволь здобути щастя з Твоєю допомогою, щоб кожен день був новим продовженням щасливого життя. Допоможи мені зрозуміти, що треба викреслити з мого життя, щоб стати щасливою людиною. Я благаю Тебе про мудрість у поведінці моїй та словах моїх. В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.