Раду Поклітару закриває свій театр у Києві і їде в Сочі режисерувати Олімпіаду

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Раду Поклітару © allthingscheese.com
Своє рішення всесвітньо відомий балетмейстер пояснює байдужістю українських чиновників до культурних проектів.

Всесвітньо відомий балетмейстер Раду Поклітару, який створив у Києві театр "Київ Модерн-балет", оголосив про закриття свого дітища. Швидше за все, вже в наступному театральному сезоні театр "Київ Модерн-балет" припинить своє існування.

В цей же час Раду Поклітару запросили на постановку нового балету в Великий театр Росії, керівник російського "Першого каналу" Костянтин Ернст запропонував йому стати режисером на майбутній Олімпіаді в Сочі.

Причини та обставини закриття одного з найбільш популярних і елітарних театрів Києва, який відзначений різноманітними преміями, Раду Поклітару коментує наступним чином:

"Театр поставлено в жорсткі рамки виживання. Байдужість до культурних проектів показує неуцтво і байдужість чиновників культури - до культури, до престижу України. Єдиний у своєму роді театр виявився непотрібним і обтяжливим для країни".

Український театр сучасної хореографії "Київ модерн-балет" був заснований в 2006 році. Сьогодні можна говорити про театр "Київ модерн-балет", як про візитну картку України. Виступи колективу в Росії, Франції і Таїланді були високо оцінені міжнародною мистецькою спільнотою. А в 2008 році театр отримав головну театральну премію країни "Київську Пектораль" у спеціально створеній номінації "Головна подія року" за сукупність яскравих прем'єр - "Веронський міф: Шекспірименти", "Болеро", "Дощ" та "Лускунчик".

Але важке матеріальне становище цього театру призвело до того, що багато молодих талановитих танцівників змушені були залишити цю трупу.

Як повідомило ZN.UA джерело в міському управлінні культури, на нову постановку Раду Поклітару балет "Лебедине озеро" було виділено 500 тис. гривень. Управління культури дуже шкодує, що ситуацію з майбутнім закриттям театру не вдається вирішити.

Проте, за відомостями ZN.UA Раду Поклітару домагався, щоб його театр був у підпорядкуванні не міста, а Міністерства культури, що дозволило б збільшити його фінансування. Але Мінкульт не відреагував на ініціативи балетмейстера, і, втративши всякі надії на вирішення ситуації, він був змушений закрити цей проект, щоб не обманювати надії колективу.

Подробиці читайте в наступному номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Олега Вергеліса "Чи вбиваєте ви театр?". !zn

Читайте також:

Віктюк поставить в Україні скандальну фольк-оперу, заборонену комуністами

У палаці "Україна" пройде Шевченківський театральний фестиваль

П'єсу українського драматурга названо кращою на міжнародному конкурсі в Австрії

Донецьк "окультурився" постановкою опери Вагнера за 300 тисяч євро

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі