Про це повідомляє Time, додаючи, що весь п'ятий сезон серіалу, який скоро вийде на екрани, був знятий у Німеччині. А отже, події більшості серій перенесуться в цю європейську країну з Близького Сходу.
"Перші епізоди будуть присвячені реальним подіям щодо Росії, що означає жити поруч з Росією. Що на думці у Путіна? Що відбувається з цими складними відносинами?" - пояснив президент телекомпанії Showtime Девід Невінс.
"Також в серіалі буде йти мова про "Ісламську державу. Продюсери показали, що можуть цікаво подати свіжу історію. Гадаю, тематика нового сезону зачепить багатьох людей. Charlie Hebdo, Едвард Сноуден", - додав він.
В цей же час, старший співробітник Legatum Institute Петро Померанцев на сторінках Financial Times писав, що в реальному житті агресивного Путіна можна перемогти новинами і серіалами. Кремлівська пропаганда ігнорує новини місцевого і соціального значення. Тому експерти Endowment for Democracy радять створити інформаційні агенції чи телеканали новин, які будуть звертати увагу на теми, яких Москва уникає.
Варто готувати інформаційні матеріали про ситуацію в російській медицині, в школах, судах тощо. Також експерти радять демонструвати росіянам документальні фільми на соціальну тематику: драматичні фільми про школи і шпиталі, реаліті-шоу про етнічну напругу в країні.
В цей же час, Нідерланди і Польща шукають фінансування на російськомовне ЗМІ без пропаганди. Метою проекту є те, щоб російськомовні жителі Східної Європи могли отримувати доступ до незалежної інформації, вільної від пропаганди. У березні 2015 року повідомлялося, що глави ЄС вирішили координовано боротися з російською пропагандою. Про необхідність протидії пропаганді говорила глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні, і представила план.