Підійшла до фінішу робота над проектом "Моя країна - Україна": 26 серій анімаційних фільмів, створених молодими творцями розповідають ту чи іншу казку, історію, легенду, пов'язану з певним місцем на карті України. За три хвилини (стільки триває кожен фільм) глядач побачить прекрасну казкову анімаційну географію певного місця нашої країни.
Серед різних сюжетів циклу "Моя країна - Україна" і маленькі глядачі, і ті, хто старші, можуть на свій смак обрати цікаві сюжети. Ось, наприклад, фільм "Мелітополь" (режисер О.Карпус) повідає історію про те, як було засноване знамените місто, які легенди і міфи пов'язані з ним. А сюжет "Чорнозем" (режисер С.Коваль) розповість легенду про село з такою ж назвою. Це село знаходиться в Чернігівській області. Автори вводять у свої історії образи мандрівників по країні Сашка Лірника та Кота (який в українському фольклорі зветься Кіт-воркіт). Ще одне місто - Борщів - у фільмі С.Коваль "Казочка про місто Борщів". Тут глядачі дізнаються, як у кожної господині з'явився свій оригінальний рецепт борщу. Є в цьому циклі міні-фільми - "Умань", "Петриківка", "Чорне озеро", "Сонячний камінь", "Писанкова історія"... В сюжеті "Таки Одеса" (режисери О.Мушенко і М.Мурашко) герої Кот і Лірник потрапляють в місто біля Чорного моря і виявляються на концерті відомого джазового музиканта.
Виробництво проекту здійснювала анімаційна студія "Новаторфільм", організована за участю відомого українського аніматора Степана Коваля (творець гучного в усьому світі фільму "Йшов трамвай 9-й номер").
"Це досить трудомісткий проект, адже кожна трихвилинна серія створювалася близько півроку різними творчими складами з 6-7 осіб", - розповів керівник проекту "Моя країна - Україна" Степан Коваль.
"Кожен мультфільм - історія однієї місцевості України, одного міста. Спочатку ми хотіли робити по одній серії з кожного регіону України. Але, як я вже сказав, в Україні великий дефіцит сценаріїв і сценаристів... нам не вистачило здібностей, щоб дійсно зробити один фільм по кожному регіону. Тому і вибирали за принципом: "цікава історія", "не цікава", вплинуло з якого регіону молодий автор родом. Є області, про які ми зняли по два фільми, а є ті, які поки в очікуванні. Але найближчим часом плануємо заповнити цю прогалину і продовжити проект. Так як сценарного матеріалу накопичилося стільки, що вистачило б і на 50 серій... ", - зазначив режисер.
За словами Коваля, українські телевізійники поки не проявляють інтересу до серіалу. "Намагалися ще влітку розмістити проект на телеканалі "Інтер". Телеканал погодився, але керівництво Держкіно було проти. Ходили по інших каналах - "Україна", "1+1". Там теж не було будь-якої зацікавленості, відповідали: "У нас немає дитячої рубрики! "Зараз написали лист до "Громадського телебачення", чекаємо на відповідь", - зазначив він.
Подробиці читайте в свіжому номері " Дзеркала тижня. Україна" в статті Катерини Константинової " Моя країна - Україна": географія плюс анімація".