Омбудсмен розповів про катастрофічну ситуацію з серіалами на ТБ: дві третини — російськомовні

Інфографіка
Поділитися
Омбудсмен розповів про катастрофічну ситуацію з серіалами на ТБ: дві третини — російськомовні © Flickr/fotografocualquiera
Він нагадав про телеканали, які створюють україномовний контент 24/7, та тих, кому "постійно щось заважає".

Сьогодні дві третини серіалів, які транслюють на провідних українських телеканалах, звучать російською мовою. Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь після того, як протягом першого тижня червня експерти досліджували ефіри найрейтинговіших каналів - 1+1, Інтер, Україна, СТБ і ICTV.

"Відповідний аналіз показав катастрофічну ситуацію з серіалами, які виготовляються, дублюються або озвучуються українською мовою від загальної кількості телесеріалів, менше половини з них демонструються українською мовою (з 43 серіалів лише 14 виготовлені, дубльовані або озвучені українською мовою, інші 29 — на російською)", — зазначив Кремінь.

Цей аналіз провели для того, аби проаналізувати мовну ситуацію щодо фільмів на українському телебаченні. 

Після цього Кремінь нагадав, що вже 16 липня набуде чинності норма закону (стаття 23) про обов'язковість трансляції продукту на телебаченні державною мовою. Її виконання збільшить частоту української мови на ТБ та допоможе телеканалам дотримуватися мовних квот без застосунку жодних маніпуляцій. 

"Тим представникам телеіндустрії та депутатського корпусу, які говорять про недостатність коштів, часу або ще чого для озвучування фільмів українською мовою, хотів би підкреслити, що окремі кабельні телеканали провідних медіа-груп вже давно ведуть трансляцію серіалів українською мовою 24 години на добу. І тільки „поганим танцюристам“ завжди щось заважає", — підкреслив він.

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року Верховна Рада прийняла закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Ним передбачена, зокрема, посаду мовного омбудсмена.

Раніше Кремінь виступив за розробку до 2021 року Державної програми з розвитку і освоєння української мови.

Також він говорив те, що необхідно, щоб Кабмін допоміг затвердити програму розвитку, освоєння української мови. На його думку, це один з ключових документів, який дасть інструментарій, яким чином можна буде проводити і роботу з популяризації, і за поясненням основних норм закону про мову, і, звичайно, проводити відповідні дослідження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі