На Лівому березі Києва з'явиться музей під відкритим небом

Поділитися
© Yuri Kozyrev / NOOR for TIME
Створення музею знаходиться у контексті політики міської влади щодо збереження та популяризації історичної спадщини Києва і розвитку туризму.

У Деснянському районі 3з'явиться історико-етнографічний музей під відкритим небом. Основою для нового музею стане археологічна культура Х-ХII ст. «Городище Троєщина-Вигурівщина».

Нещодавно на території археологічної культури відкрито пам'ятний знак. Пам'ятка, розташована на історичній місцевості (біля озера Гнилуша), занесена до Державного реєстру і знаходиться на державному обліку як об'єкт культурної спадщини.

У Київській міськдержадміністрації зазначають, що створення на основі археологічної культури музею знаходиться у контексті політики міської влади щодо збереження та популяризації історичної спадщини Києва і розвитку туризму. Згідно зі Стратегією розвитку Києва до 2025 року, місто збільшить кількість музеїв на душу населення майже вдвічі. Сьогодні КМДА працює як над зведенням нових музеїв, так і над підтримкою існуючих.

До Дня Києва місто передає Музею історії Києва нову будівлю у центрі столиці. За словами глави КМДА Олександра Попова, на День міста у новій будівлі буде організована виставка експонатів, а повноцінно музей запрацює після формування експозиції.

Голова КМДА також повідомив про намір столиці підтримати приватний музей «Київ у мініатюрі». Кілька тижнів тому керівництво парку заявило про загрозу його закриття через непомірно високу орендну плату на землю, яку встановила Київрада. Глава КМДА пообіцяв особисто вирішити проблему і не допустити закриття музею. Голова міськдержадміністрації також має намір ініціювати перед Київрадою встановлення символічної орендної плати на землю і підписання з керівництвом приватного музею меморандуму про співпрацю, що передбачає підтримку парку з боку міської влади.

Нагадаємо, територія археологічного пам'ятника «Городище Троєщина-Вигурівщина» безпосередньо пов'язана з важливими історичними подіями, життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом народів, що населяли цю місцевість. Вперше в літописах вона згадується під назвою Городець. Не раз він ставав місцем примирення між київськими князями. Так, у 1026 році Ярослав Мудрий уклав тут мирний договір зі своїм братом Мстиславом, а в 1097 році Володимир Мономах викликав у Городець братів Давида і Олега Святославичів для примирення. !zn

Читайте також:

Київрада віддала приватному музею «Платар» в оренду на 49 років вежу Київської фортеці

Лувр знову визнали найпопулярнішим музеєм світу

У Києві до 2025 року не збудують жодного нового театру або музею

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі