У селі Чернятин Івано-Франківської області живе і творить 82-річна Параска Хома – самобутня українська художниця, чиї твори за рівнем майстерності можна порівняти з шедеврами Катерини Білокур і Марії Приймаченко.
Свій казковий незалежний світ видатна художниця створює в батьківському домі, у своїй маленькій кімнатці. На імпровізованому "столі". На ліжко ставить коробку, накриває її деревоволокнистої плитою. На цьому "столі", якщо дозволяє здоров'я, щодня о шостій годині ранку гуашшю або аквареллю починає виводити лівою рукою майбутні шедеври.
Таким чином, протягом більше, ніж 40 років майстриня намалювала на папері гуашшю і аквареллю понад 5 тисяч творів. Унікальність творів полягає в тому, що на всіх художниця показала красу рідної землі, її історію, долю українців образами-символами - декоративними квітами і птахами.
Художниця взяла за основу жоржини, півонії, маки, хризантеми і намалювала їх в авторській інтерпретації. Всі варіанти різні, що свідчить про неабиякий дар декоративного переосмислення природи. Тим більше що художниця ніде не вивчала малювання. "Я навчалася у природи, у себе", - каже Параска Хома.
Детальніше про долю і роботи художниці читайте в статті Оксани Загакайло "Параска і Незалежність" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".