На платформі Google Arts & Culture, яка популяризує культуру різних країн, офіційно презентували спеціальний український простір. Він отримав назву «Україна поряд» (Ukraine is Here), повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.
На власній сторінці Україна представлена у чотирьох напрямках: культура, архітектура, мистецтво та природа.
Тепер люди з різних країн світу можуть досліджувати автентичні та інтерактивні історії про українську культуру, відвідати віртуальні екскурсії та познайомитись з найзнаковішими роботами українських митців у шести віртуальних виставкових просторах.
«За допомогою технології доповненої реальності у додатку Google Arts & Culture можна переглянути понад 40 неймовірних 3D моделей, зокрема Софійський собор, замок Паланок та Національна опера України. На платформі також доступні деякі об'єкти, фізичні аналоги яких було пошкоджено або знищено внаслідок російських обстрілів, таких як дзвіниця Успенського собору в Харкові», - йдеться у повідомленні міністерства.
«За місяці війни в нас понад 500 пошкоджених чи зруйнованих музеїв, історичних будівель, храмів. Все це створювалося поколіннями українців для нових поколінь. Отже, одразу стало зрозуміло – нам треба рятувати від навали не тільки наших людей, а й нашу культуру, мистецтво. Наша культура – не тільки наша. Це спадок всього цивілізованого світу. Коли культурні цінності втрачає одна країна – втрачає весь світ. Тож давайте зберігати примножували, дивитися, захоплюватися – гуглити українську культуру – і так збагачувати світ» – заявила Перша леді України Олена Зеленська.
Станом на кінець жовтня Мінкульт підтвердив 552 епізоди ушкоджень та руйнувань об'єктів культурної спадщини. За інформацією обласних адміністрацій, загалом пошкодження отримали майже 1000 об'єктів культурної інфраструктури.