Мона Ліза у ріці: ШІ навчили домальовувати картини культових художників

Відео
Поділитися
Мона Ліза у ріці: ШІ навчили домальовувати картини культових художників Експеримент розпочався як спроба відтворити незавершену роботу з Джорджем Вашингтоном на доларовій купюрі © DALL-E 2
Штучний інтелект навчили створювати більш розширені версії класичних картин, умовно кажучи, бачити те, що залишилось за рамою. “Мона Ліза” да Вінчі опинилась по коліна у водах темної ріки, “Дівчина з перловою сережкою” кисті Яна Вермера – перед дзеркалом, “Христос Пантократор” оточений деревами в тумані, а над черепами з “Апофеозу війни” Верещагіна, виконаному в синьо-жовтих тонах, нависла зловіща хмара.  

Художники створювали всілякі сюрреалістичні композиції, використовуючи інструмент штучного інтелекту OpenAI DALL-E, який створює зображення з кількох слів описового тексту. Але деякі ентузіасти ШІ використовували його з дещо іншою метою: «розширити» класичні твори мистецтва за допомогою моделі машинного навчання. Передусім, щоб показати поціновувачам мистецтва, як виглядала б картина, якщо художник взявся б розширити мізансцену навколо. Про новий винахід повідомляє Vice.

Експеримент розпочався як спроба відтворити незавершену роботу з Джорджем Вашингтоном на доларовій купюрі. Ініціатор розробки і директор компанії AI neural.love Денис Ширяєв за допомогою розширення в Telegram, яке дає доступ до закритої тестової збірки DALL-E, почав створювати моделі «масок», отриманих з відомих творів мистецтва, які вказують алгоритму, які області зображення можуть бути доповнені.

Результати імітують камеру, яка наближає об’єкт, заповнює частини фону, які художник ніколи не візуалізовував. Наразі вже можна побачити результат “заглядання за раму” кількох класичних картин, таких як “Мона Ліза” да Вінчі, середньовічний "Христос Пантократор" з Синайського монастиря?  «Дівчина з перловою сережкою» Яна Вермеєра, “Апофеоз війни” Василія Верещагіна.

Картини
Картини

Експерименти з “Нічною вартою” Рембрандта та триптихом Клімта

Це не перший експеримент із використанням машинного інтелекту з метою зіграти з культурною спадщиною, зокрема  відомими творами мистецтва. Минулого року Рейксмузеум Амстердама використав ШІ для цифрового відновлення створеної 1642 року картини Рембрандта “Нічна варта”, яку обрізали в 1715 році, щоб помістити у дверному отворі. Інші дослідники знайшли три картини Густава Клімта, які вважались втраченими в Другій світовій війні під час нацистського пограбування. DALL-E також використовувався для повного переосмислення класичних картин, коли програма відтворювала їх у різних стилях.

«З точки зору мистецтва, я вважаю, що ці результати не дають нам багато, – сказав Ширяєв. – Але для мене особисто це була приємна подорож, щоб відчути те саме, всім знайоме мистецтво, але з несподіваних сторін».

Нагадаємо, продану за 500 тисяч доларів картину української художниці Марії Примаченко передали Національному художньому музею.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі