Міжнародний літературний конкурс «Наше серце», присвячений 170-річчю Гі де Мопассана, назвав українських авторів-переможців. Конкурс проводив журнал «Склянка Часу*Zeitglas», подати заявки до участі можна було з 28 травня по 1 серпня. За цей час організатори отримали 527 творів, до участі у конкурсі було допущено лише 106.
Перше місце в категорії «Проза» зайняли Анатолій Крим за твір «Черт» і Олена Ярова за твір «Ню». Друге місце зайняла Оксана Левіна за твір "Баба Сонька", а третє розділили Юлія Івушкуна (твір "Все по-старому") і Лілія Кузьменко ("Цвіте терен"). Переможцем в категорії «Поезія» назвали Юлію Стиркіну за твір «Серце-цуценя». Друге місце зайняла Анна Вертієва ("Ты будешь чай?"), А третє - Таїсія Елленбергер ("Вічна любов") і Михайло Мілян ("Располневшая авоська").
Серед переможців у розділі «Проза» - 2 місце - і Олег Вергеліс, заслужений журналіст України, автор ZN.UA. Жюрі високо оцінило його дебют у прозі - оповідання «Стара актриса на роль мільярдерки». Це твір на основі автобіографічних мотивів та теми Голокосту (маловідомі трагічні сторінки історії міста Біла Церква періоду Другої світової війни).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Як каже Вергеліс, цей текст був написаний для книги «Народна артистка, про Нонну Копержинську» (книга вийшла у серії "Бібліотека Дзеркала Тижня" 2019 року, а цьогоріч в Одесі в рамках книжкового форуму "Зелена хвиля" ця ж книга отримала Диплом Переможця у номінації – «Найкраща книга на культурну тематику»).
«Так от, готуючи книгу «Народна Артистка», мені видалося, що сюжет про Білу Церкву дещо вибивається з заданої стилістики книги, і оповідання стало жити окремим життям, цей текст потрапив у лонг-лист Премії Бабеля, а тепер от і перемога на мопассанівському конкурсі, за що я щиро вдячний Жюрі і організаторам Міжнародного конкурсу. До того ж, Гі де Мопассан - один з моїх найулюбленіших письменників, і у 90-ті був період, коли я читав курс лекцій про його творчість (романи «Життя», «Любий друг», новелістику), повсякчас відкриваючи нові грані його творчого світу», - додав він.