Мінкульт розробив поправки до законів України, щоб перевести театри на контрактну систему

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Мінкульт розробив поправки до законів України, щоб перевести театри на контрактну систему © kievskaya.com.ua
Представники Міністерства культури України на засіданні театральних керівників у Херсоні повідомили про ідею поетапного введення контрактної системи у вітчизняних закладах культури. Але для цього насамперед потрібно внести відповідні зміни до законів.

Як повідомили ZN.UA у Міністерстві культури України, зараз у розробці знаходиться проект - "Про внесення змін до деяких законів України - про перехід на контрактну основу праці у закладах культури". У першу чергу, ці зміни повинні торкнутися Закону України "Про культуру", оскільки він базовий для галузі. До цього Закону, статті № 21, передбачається внести ключовий пункт: "Керівники закладів культури призначаються на посаду на конкурсній основі через укладення з ними трудового контракту". Як відомо, теперішнє призначення керівників закладів культури країни не завжди використовує "конкурсний принцип": часто подібні призначення реалізують рішенням зверху (шляхом укладення трудових угод - з боку Мінкульту, якщо театр регіональний - на рівні місцевої влади).

Виходячи зі змін до Закону "Про культуру" має бути оновлено і деякі позиції "Закону України про театри і театральну справу". Згідно з проектом, "Діяльність художнього та артистичного персоналу театрів здійснюється на конкурсній основі у порядку та згідно з переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв". За результатами конкурсу укладається трудовий контракт у порядку, визначеному Кабінетом міністром України".

Представники провідних українських театрів, коментуючи ZN.UA можливі новації, в цілому підтримують ідею Мінкульту про запровадження контрактної системи. Щоправда, звертають увагу на дотримання відповідності контрактних реформ - з Кодексом законів про працю.

На думку художнього керівника Львівського театру імені Леся Курбаса Володимира Кучинського, "Контракт - це необхідна умова для співтворчості і розвитку, для повноцінного сценічного процесу. Але контракт - це не тільки вимога до працівника, якого наймає театр, але і зобов'язання роботодавця".

Художній керівник Івано-Франківського академічного театру імені івана Франка Ростивлав Держипільський вважає, що "При ефективному впровадженні контрактної системи, важливо забезпечити соціальні гарантії тим майстрам, які, з певних причин, можуть бути не дуже активно задіяні в репертуарі. Адже всі ці люди - велика цінність для української культури". Директор Одеського академічного театру імені В.Василька Валентина Прокопенко каже: "Існуюча в європейських країнах система контрактів - це зовсім інша театральна ситуація. Там найчастіше команда збирається на один проект, а сам цей проект - явище тимчасове. А в Україні театр - репертуарний. І тут зовсім інші правила гри". Художній керівник-директор Національного театру імені Лесі Українки Михайло Резнікович, підтримуючи ідею контрактної системи, зазначає, що "Вводити нововведення потрібно гнучко і поступово, враховуючи індивідуальні "хвороби" того чи іншого театру. В одному випадку це, можливо, контрактна система, тобто трудовий договір, в іншому - конкурс, у третьому - тарифікація для творчого складу".

Подробиці читайте у матеріалі Олега Вергеліса "Український театр: шлюб за конкурсом". !zn

Читайте також:

Міністр культури відкрив новий театр і проанонсував контракти

Мінкульт запропонував повернути українське дублювання іноземних фільмів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі