"Книжковий Арсенал" цьогоріч таки знову відбудеться. Після пропуску в 2022 році у зв'язку з початком широкомасштабної війни. Організатори оголосили цьогорічну програму фестивалю з понад сотні подій, які триватимуть 22-25 червня. Літературне дійство в перший день міститиме поетичні читання, кінопокази, дискусії. Матиме місце обговорення «Демократія і війна» в межах фокус-теми «Коли все має значення».
Літературна програма крім іншого міститиме поетичні читання «Поезія в пікселі». Для дітей передбачений майстер-клас від творчої майстерні «Аґрафка».
День відкриття має завершитись виступом Маріупольського муніципального камерного оркестру «Ренесанс».
Події всіх днів фестивалю можна переглянути тут.
Візуальна складова XI Книжкового Арсеналу, як пише спеціалізоване літературне видання "Читомо", представлять 7 виставковими проєктами:
- «Захисний шар» Костянтина Зоркіна;
- «Україна: символи боротьби» Марії Кінович;
- «Коли все має значення» від Клубу ілюстраторів Pictoric;
- «Око Бурі», виставка українсько-ізраїльської дитячої книжкової ілюстрації;
- «Хронологія русифікації» від проєкту «Лінгвоцид»;
- «Каліграфія та шрифт 2022-2023 рр» від Школи каліграфії «Арт і Я»;
- The Reckoning Project.
Внутрішні проєкти фестивалю:
- «Перенести досвід у пам’ять». «Програма представить різноманітні голоси літературної сцени — щоденники, документальні нотатки і художні твори, тексти професійних письменників і тих, хто почали писати лиш у реальності після лютого 2014 та 2022 років. А також поезію, котра знову стала переднім краєм, на якому сьогодні формуються слова, якими завтра будемо оповідати про пережите», — зазначають організатори.
- «Коли все має значення»: фокус-тема. «Це простір усвідомлення, а також творення нового громадянського словника для речей, які ми досі не вербалізували. Це місце, де, розмірковуючи про свій теперішній досвід, ми зможемо не лише осмислити, але й ословити себе і те, що відбувається з нами», — деталізували про акцент на сайті КА.
- Програма для/про дітей та підлітків «Коли війна не лише у книжках».
- Спеціальна програма Українського ПЕН «Пам’ять говорить». Відбудеться презентація воєнного щоденника Володимира Вакуленка. «У межах програми ми говоритимемо про пам’ять, яка спонукає нас до відповідальності — перед нашими загиблими і перед нашою культурою».
- Інші