У Національній кіностудії імені Олександра Довженка заявляють про спробу передачі депутатами Київської міської ради частини земельної ділянки, яка належить студії, у власність кіпрської компанії "Трансбуд", заснованій російською "Роснефтью".
Наприкінці минулого року, 12 грудня, земельна комісія Київської міської ради поставила це питання на голосування.
"На комісії Київської міської ради були присутні представники кіностудій, які були категорично проти відчуження землі. Спочатку депутати дослухались до аргументів користувачів землі та не підтримали виділення ділянки ТОВ "Трансбуд", але після того як представники кіностудії пішли з засідання, депутат Михайленко Владислав з голоса, підняв питання про переголосування, і врешті-решт рішення було прийнято", - йдеться у повідомленні.
У понеділок, 22 січня, проект відповідного рішення розглядатиметься на комісії паливно-енергетичного комплексу за головуванням Володимира Бондаренка.
У кіностудії наголошують на тому, що історія почалася у 1997 році. Саме тоді була укладена угода між державною Кіностудією ім. О.Довженка та ТОВ "Бомонд-АЗС". Згідно з угодою, кіностудія надавала в оренду "Бомонд-АЗС" підвал і кілька цистерн для заправки автомобілів. Своєю чергою компанія мала купувати паливо, слідкувати за інфраструктурою та обслуговувати автозаправку. А отриманий прибуток мав розподілятися між партнерами.
Спільна діяльність кіностудії і "Бомонд-АЗС" тривала до 2005 року. Допоки не з'явилось незареєстроване в реєстрі судове рішення про те, що державний підвал вже не державний, а приватний.
"Умови договору між Кіностудією та ТОВ "Бомонд-АЗС" не передбачали перехід права власності майна. Чи це зроблено на підставі підробних документів, чи по корупційній схемі, буде розбиратись слідство, але підвал став власністю ТОВ "Бомонд –АЗС". У подальшому, мабуть щоб заплутати сліди, підвал продається ще декілька раз. І от у 2008 році, власником приміщення стає компанія "Трансбуд"", - наголошують у кіностудії.
Після цього компанія "Трансбуд" подала до Київміськради документи на виділення земельної ділянки, яка знаходиться в межах площі, яку кіностудія отримала ще в 1952 році. Компанія хоче отримати землю на підставі того, що у неї є забудова на цій ділянці.
"Для приведення до порядку земельних питань, ще в 2014 році кіностудією було розроблено повний пакет документів по земельній ділянці та був переданий у Департамент земельних ресурсів для розгляду щодо оформлення права користування даною ділянкою. У користуванні державного підприємства "Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка" знаходиться земельна ділянка за адресою: проспект Перемоги 44, площа – 15,9984 га", - зазначають у кіностудії ім. Олександра Довженка.
Через пошук у сервісі YouControl вдалось отримати інформацію про те, що ТОВ "Трансбуд" - це кіпрська компанія, заснована одним з найбільших платників податків у країні-агресорі – "Роснефтью".
Як писав у своїй статті для DT.UA Олег Вергеліс, до переліку об'єктів державної власності, які підлягають приватизації протягом 2017-2020 років, увійшли низка українських державних цирків і кіностудій, зокрема – Національний цирк України і Національна кіностудія ім. Олександра Довженка.
За словами директора Національної кіностудії імені Олександра Довженка Олеся Янчука, приватизація кіностудії – це ініціатива першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, який запропонував виставити на приватизацію 893 державні установи.
Детальніше про перспективи студії і можливості її приватизації читайте в інтерв'ю Катерини Константинової з Олесем Янчуком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".