Які фільми про війну в Україні здобули премію Emmy Award: добірка маловідомих документалок і телесюжетів

Відео
Поділитися
Які фільми про війну в Україні здобули премію Emmy Award: добірка маловідомих документалок і телесюжетів Статуетка Emmy Award: атом, який тримає в руках жінка, символізує телебачення як науку, а крила за її спиною — телебачення як мистецтво © RM Images / Flickr
Дивіться "Загублені душі Бучі", "Україна: материнська війна" та інші фільми цього року, визнані Академією телевізійних мистецтв та наук.

Раніше стало відомо, що на премію «Оскар» від України претендуватиме фільм «20 днів у Маріуполі». Тим часом у Нью-Йорку завершилась 44-та церемонія вручення премії Emmy, яку називають аналогом "Оскара", але в галузі новин та документалістики. Серед переможців премії, яку Національна академія телевізійних мистецтв і наук (NATAS) вручає з 1980 року, цьогоріч немало фільмів або сюжетів, які присвячені війні в Україні. Якщо нижченаведене інтерв'ю президента Зеленського та репортаж із ірпінського моста, де проходила евакуація, ще доволі відомі, то інші три картини нечасто траплялися українському глядачу. 

Два матеріали про події в Бучі отримали перемогу: у номінації «Видатний сценарій: новини» переміг фільм «Загублені душі Бучі» (CBS), а у номінації «Видатний монтаж: новини» — розслідування The New York Times. Журналісти розшукали дані про російський підрозділ, звинувачений у вбивстві десятків жителів міста.

Робота журналістки NBC News Моллі Хантер, яка зібрала історії українських матерів, яких так чи інакше зачепила війна. Фільм «Україна: материнська війна» отримав нагороду в номінації «Видатний новинний спецпроєкт». "Він пішов оглянути дім... а його росіяни в спину...", - розповідає на перших хвилинах жінка, сина якої розстріляли окупанти. Далі вона ділиться деталями як він помирав: "Мамо, мамо... мені холодно"...

"Ми два тижні не могли ні їсти, ні пити, тому що то літаки летять, то постріли... і ти не знаєш куди бігти, де ховатися", - діляться спогадами опитані. 

У номінації «Видатне безперервне висвітлення новин» за репортажі з України нагороду отримала журналістка CNN Кларисса Ворд, яка знімала репортаж із всім відомого моста в Ірпені, який українські військові змушені були підірвати, аби завадити ворогу просунутися на Київ.

"Як ви бачите, багато хто з цих людей - старенькі, люди такі вимучені... Змушені перебиратись через груду всього цього металу... І їм ще пощастило", - зазначає журналістка, очевидно, маючи на увазі, що є ще ті, хто на той момент сидять під обстрілами чи й загинули від російських ракет. 

У номінації «Видатне змонтоване інтерв’ю» нагороду здобула програма «60 хвилин» (CBS) за інтерв’ю з Володимиром Зеленським.

Раніше ми публікували новину про Канни-2023: вірш Лесі Українки на церемонії відкриття та пасаж про роль кіно у переломні моменти історії.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі