Фільм про катастрофу МН17 увійшов до програми Берлінале

Відео
Поділитися
Фільм про катастрофу МН17 увійшов до програми Берлінале "Клондайк" увійшов до конкурсної програми Берлінале
Світова прем'єра картини відбудеться на фестивалі Санденс.

Європейська прем'єра фільму «Клондайк» про життя сім'ї на Сході України та катастрофу рейсу МН17 відбудеться на 72 Берлінському кінофестивалі. Як повідомляють творці стрічки, її включили до конкурсної програми «Панорама».

«Панорама» – конкурсна програма Берлінале, яка фокусується на найбільш актуальному міжнародному кіно. Куратори описують її як добірку «виразно квірну, феміністську, політичну – і водночас таку, що прагне мислити поза цих категорій; програма завжди шукає щось нове, сміливе, нетрадиційне та дике у сучасному кінематографі». Також у рамках «Панорами» присуджується фестивальний приз глядацьких симпатій.

"Клондайк" - фільм режисерки Марини Ер Горбач, створений у копродукції з Туреччиною. У травні 2021 року стрічка стала одним із двох фільмів, які підтримало Міністерство культури і туризму Республіки Туреччина у категорії міжнародної копродукції. Картина стала переможцем 11-го конкурсного відбору Держкіно.

Світова прем'єра "Клондайку" відбудеться у рамках конкурсної програми World Cinema Dramatic Competition фестивалю "Санденс". Це перша українська ігрова стрічка, яка увійшла до конкурсу головного фестивалю незалежного кіно у США.

Фільм розповідає про сім'ю, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року у селі Грабове Донецької області. Ірка та Толік чекають на народження першої дитини; війна жорстоко вривається у життя разом із уламками збитого боїнгу. Жінка відмовляється евакуюватись, навіть коли село захоплюють озброєні угруповання.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») та Олег Щербина («Черкаси»).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Нагадаємо, літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), збили в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Всі, хто був на борту, загинули. Розслідування причин катастрофи веде спільна слідча група (JIT, ССД), в яку входять представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії і Малайзії.

У вересні 2016 року ССД оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною з ЗРК "Бук", а рік тому оголосила про приналежність цього "Бука". За даними ССД, це ракетна установка російської 53-й зенітно-ракетної бригади, дислокованої в Курську.

У лютому 2021 році у Нідерландах заявили про те, що не притягуватимуть Україну до відповідальності за незакритий повітряний простір.

Зазначимо, що перед судом заочно постали четверо обвинувачуваних — троє росіян та один українець. Це — колишній офіцер ФСБ, ексміністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін, полковник російського ГРУ, глава ГРУ «ДНР» Сергій Дубінський і підполковник ГРУ Олег Пулатов, а також українець Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР». Їм пред’явлено обвинувачення у транспортуванні ЗРК «Бук», яким було збито малазійський "Боїнг".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі