Два шедеври Глущенка, що зникли після експозиції в Кабміні, досі не повернуто до музею

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Два шедеври Глущенка, що зникли після експозиції в Кабміні, досі не повернуто до музею «Село біля річки» пензля Миколи Глущенка
За словами директора НХМУ, якихось нових деталей у справі зі зникненням картин поки що немає, проводяться слідчі дії. Дві картини зі зниклих шедеврів вже зайняли своє законне місце у музеї, замість двох інших до музею намагалися повернути неавтентичні роботи. Зараз їх долучено до матеріалів справи.

Після експозиції у будівлі Кабінету міністрів замість двох шедеврів художника Миколи Глущенка до Національного художнього музею намагалися повернути неавтентичні витвори, оригінали досі не повернуто до НХМУ. Про це "Дзеркалу тижня. Україна" повідомила директор музею Марія Задорожна.

"Знаємо, що слідство просувається. В принципі, якихось нових деталей у справі поки що немає, ведуться слідчі дії. На початку цієї детективної історії йшлося про чотири витвори, але два з них вже зайняли своє законне місце у музеї. Замість двох інших нам намагалися повернути неавтентичні роботи. Наскільки мені відомо, ці полотна було вилучено міліцією у Кабінету міністрів України та долучено до матеріалів справи", - сказала вона.

За її словами, після історії зі скандалом щодо зникнення картин жодного прохання про передання витворів на тимчасове зберігання до вищих інстанцій не було - ні офіційного, ні приватного. "Важко сказати, чому... Іноді бажання змінити експозицію у високих кабінетах виникає при зміні влади. Але, ймовірно, останні події, пов'язані з музеєм, обмежили бажання можновладців брати на себе таку відповідальність - "позичати" оригінали з Національного художнього музею України", - зазначила директор.

Як відомо, раніше музейники заявили, що з Кабміну зникли цінні картини, які виставлялися у стінах уряду, замість двох із них з'явилися фальшивки.

Йдеться про роботи імпресіоніста Глущенка. Страхова оцінка картини "Дніпровські далі" (1937-го року) - 560 тисяч 700 гривень, а картини "Село біля річки" (1951 року) - 600 тисяч 750 гривень.

Докладніше читайте в інтерв'ю Катерини Константинової з Марією Задорожною у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Міністр культури звільнив директора музею, який заявив про зникнення картин у Кабміні

З Кабміну вкрали цінні картини українського імпресіоніста (фото)

Міліція порушила кримінальну справу за фактом крадіжки картин із Кабміну

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі