Кінооб'єднання Babylon13, що знімає документальні короткометражки та повний метр, присвятило свій останній мініфільм чоловіку з Ірпеня, який займається ексгумацією. Люди, останки яких пан Володимир викопує, щоб забезпечує їм достойне поховання, не пережили російської окупації, під яку Київщина потрапила на початку весни. Відео з назвою “Той, що перепоховує” з’явилось у соцмережах кінематографістів.
“Два місяці займаюсь волонтерством – ексгумацією. Ми викопуємо мертві тіла, які були прикопані у подвір’ях. На території дитсадка, на території школи… Люди повертаються з евакуації і просто знаходять у себе в дворі могили. Тоді викликають поліцію.. Ітеж ми починаємо свою роботу. Треба поховати якось по-людськи”, - розповідає герой фільму.
В описі ролика Babylon13 деталізують, що спонукало його зайнятися непростою роботою:
“Володимир — будівельник з Ірпеня. Його життя змінилося разом зі снарядом, що влетів у його будинок та не розірвався. У цій події чоловік побачив знак та вирішив використати свій «другий шанс» для допомоги громаді. Так він став ексгуматором — людиною, що перепоховує загиблих внаслідок окупації Київщини російськими військами та забезпечує їм достойне прощання”.
Пан Володимир ділиться:
“Мене питають: “Як ви все це переживаєте?” Ось так от… – ніяково відповідає. – Люди не дуже хочуть таким займатися.. А загиблих треба якось по-людськи поховати”.
Обережно, відео містить сцени, які можуть шокувати.
Частина з жертв, передусім чоловіки – були зі зв’язаними руками й ногами. Судячи з усього, їх намагались знерухомити перед вистрілом, задля зниження опору, зв’язували й очі:
“Викопували між Горенкою та Мощуном, у лісі. Чоловік. Його катували… – ділиться Володимир. – Були зв’язані руки, ноги. І зав’язані очі. Був вистріл у потилицю. Було руйнування черепа… У мене є всі ці кадри (демонструє фото деяких із загиблих, яких викопував – ред.)».
Під відео вже з’явилась низка коментарів, люди визнають, що далеко не кожному під силу ексгумувати тіла загиблих, тому висловлюють вдячність за цю роботу:
- Слава Богу, що є люди які готові це роботи...
- Велика вдячність дядькам. Сильні люди.
- Дякуючи рабсіянцям ритуальний бізнес процвітає.
- Такі речі зранку не дають мені забути, де я і що відбувається. Дякую, що показуєте. Всі мають бачити, що нам доводиться переживати.
Місяць під обстрілами: у квітні ми показували, як виглядав Ірпінь після деокупації (фото, відео).