Археологи знайшли у Китаї 2600-річний монетний двір. Його можуть визнати найстарішим у світі

Поділитися
Археологи знайшли у Китаї 2600-річний монетний двір. Його можуть визнати найстарішим у світі © Antiquity
Наразі найстарішими офіційно вважаються монети, знайдені на території Туреччини та Греції

На місці стародавнього міста Гуанчжуан на сході Китаю археологи знайшли залишки монетного двору, в якому виготовляли гроші ще 2600 років тому. Науковці вважають, що це найстаріший монетний двір у світі, пише National Geographic.

Знайдені монети мають форму лопати, жодних спеціальних знаків на них не виявили. Лопатовидні монети є найдавнішою формою товарних грошей, які використовували за часів китайської династії Чжоу до 221 року до нашої ери. Крім монет, археологи знайшли глиняні форми для їх виготовлення та шматки металевого сміття.

Вік монет визначили за допомогою радіовуглецевого датування. До цього найдавнішими монетами вважалися ті, які знаходили в Туреччині та Греції.

Загалом протягом розкопок з 2015-го до 2019-го року археологи знайшли на цій території велику ремісничу зону: майстерні з виробництва бронзи, кераміки, нефриту та кістково-артефактних виробів. 

Ливарний завод бронзи займав найбільшу площу. На його території знайшли понад 2 тисячі ям для вивантаження виробничих відходів, в яких було багато ковшів, незавершених чи розбитих бронзових виробів, глиняних форм, вугілля та уламків печі.

Звідти вилучили понад 6 тисяч глиняних форм для виготовлення ритуального посуду, зброї, фурнітури для колісниць, музичних інструментів та прикрас.

У липні на північному сході Польщі знайшли срібні монети, викарбувані понад 1100 років тому. Польські археологи вважають, що ці монети можуть належати до одного з найбільш ранніх епізодів збройного вимагання в цьому регіоні. У 845 році армія вікінгів взяла в облогу Париж, а франки розплатилися з ними двома тоннами срібла, щоб уникнути руйнування міста. Що сталося з цим викупом, залишалося загадкою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі