Афганська режисерка Сахра Карімі засудила війну Росії проти України

Відео
Поділитися
Афганська режисерка Сахра Карімі засудила війну Росії проти України Сахра Карімі – єдина жінка в історії Афганістану, яка мала вчений ступінь доктора кіно та кіновиробництва
"Коли твоя країна, твоя Батьківщина, все те, що ти любиш, руйнується та вмирає у тебе на очах... Я повністю розумію все те, що відбувається зараз в Україні"...

Коли режисерка Сахра Карімі минулого року втекла з рідного Афганістану, рятуючись від повернення до влади Талібану, саме Україна запропонувала їй тимчасовий притулок. Спостерігаючи за трагедією, яка зараз розгортається тут, вона розповіла японському медіа NHK WORLD про труднощі, з якими стикаються обидві країни та засудила кремлівську загарбницьку політику щодо Києва.

"Я забрала сім'ю. Я залишаю свій будинок, я залишаю свою машину, я залишаю свої гроші, я залишаю все, що у мене є", - ділилась вона минулого літа після того, як їй довелось тікати з країни, куди повернулись ісламісти. А реагуючи на триваюче широкомасштабне вторгнення в Україну, вона зазначила:

"Коли твоя країна, твоя Батьківщина, все те, що ти любиш, руйнується та вмирає у тебе на очах... Я повністю розумію все те, що відбувається зараз в Україні… Це війна за свободу, за право бути вільним. Ми маємо боротися за те, щоб люди у світі могли жити у свободі та мирі", – сказала Карімі.

Зауважимо, Сахра Карімі – не лише авторка кіно з доволі упередженої щодо мистецької ролі жінки країни, вона також єдина жінка в історії Афганістану, яка мала науковий ступінь доктора кіно та кіновиробництва.

Серед її робіт виділяються фільми, що оповідають історію афганок, яких спіткали нестандартні обставини.

  • У центрі фільму "Хава, Марьям, Аїша" (Hava, Maryam, Ayesha) – три вагітні жінки з Кабула, які переживають непрості часи.

  • Документальна робота "Афганські жінки за кермом" (Afghan Women Behind the Whee),в дусі культової драми 90-х “Ніч на Землі» оповідає історію трьох афганок, які вирішили зайнятися водійською практикою в умовах сповненого небезпеками та упередженнями міста.

  • Картина "Парліка" (Parlika) показує перехід країни від тоталітарної теократії до демократії на тлі намагань зрілої жінки підкорити політичну арену вкрай традиціоналістськи ісламської країни.

З приходом до влади талібів, що спричинив неабиякий демографічний відтік із країни, 36-річна Сахра Карімі неодноразово висловлювалась, що  це придушить кіноіндустрію та права жінок.

Нагадаємо, таліби скасували Міністерство у справах жінок та створили відомство, відповідальне за роботу "поліції моралі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі