ЖИВИ, КНИГО!

Поділитися
У даний час на одну людину в Україні припадає 0,95 примірника книжок, які видаються вітчизняними підприємствами протягом року, на дітей — 0,16 примірника...

У даний час на одну людину в Україні припадає 0,95 примірника книжок, які видаються вітчизняними підприємствами протягом року, на дітей — 0,16 примірника.

Основна причина спаду вітчизняного книговидання — непомірні податки, які не дають можливості видавцям формувати навіть мінімальні оборотні кошти. В Україні на видання книжок накладені найбільші в Європі податки, у той самий час як у 11 європейських країнах ПДВ не стягується взагалі, а в державах Європейського Союзу він не перевищує 5%.

Уряд України розробив законопроект про державну підтримку вітчизняного книговидання, що передбачає, зокрема, звільнення від стягування податку з доданої вартості й від податку з прибутку підприємства вітчизняної поліграфії на період 2003—2008 рр.

Крім цього, законопроект передбачає окремі митні пільги при імпорті поліграфічних матеріалів, які не виготовляються в Україні, повідомив голова Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України Іван Чиж у п’ятницю за підсумками наради в прем’єр-міністра Анатолія Кінаха з питань книговидання.

За попередніми прогнозами, сказав він, набрання чинності цього документа дозволить продукувати в Україні до 3,5 примірника книжок на одну людину на рік, як у даний час у Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі