Передача Надзвичайним і Повноважним послом Японії в Україні паном Хітоші Хонда аудіовізуального устаткування Національному музею історії України, призначена на 26 січня нинішнього року, визначена рамками Японського культурного гранта. Відповідно до програми цього гранта, японський уряд передав аудіовізуального устаткування на суму 40 900 тисяч єн (приблизно 350 тисяч доларів). Угоду про надання гранта було укладено між урядом Японії й урядом України 30 липня 1999 року.
Призначене музею устаткування — це найсучасніші системи, у тому числі відеокамери, телеекрани, устаткування для відеозалу, відеомонтажна апаратура, цифрові фотокамери, а також аудіоапаратура. Це устаткування використовуватиметься музеєм для організації сприятливих умов демонстрування експонатів музею, які викликають величезний інтерес у відвідувачів із усього світу.
Національний музей історії України — один із найдавніших і найбільших музеїв України. Він був відкритий 1904 року, а його сучасна колекція налічує 600 тисяч найменувань, що відбивають історичний процес соціального розвитку на території України з найдавніших часів до наших днів. Філія Національного музею історії — Музей історичних коштовностей України — один із найцікавіших у Європі. У ньому представлені кращі твори ювелірного мистецтва з коштовних металів, а також прикрашені коштовним камінням, окремі з яких датуються VII століттям до нашої ери. Найвідоміша унікальна колекція «Скіфське золото» зі знаменитою Золотою Пектораллю — найвидатнішою знахідкою століття.
У зв’язку з фінансовими труднощами в музеї виникли проблеми з розміщенням і поповненням його колекції, і 1999 року уряд України звернувся до уряду Японії з проханням надати грант для культурної допомоги з метою придбання аудіовізуального устаткування.
Цей грант є частиною програми офіційної допомоги в розвитку України з боку Японії. Крім цього гранта, Японія вже надала Україні на дво- чи багатосторонній основі грантову допомогу в розмірі понад 100 мільйонів доларів.