Відчуймо час та творчий хист

Поділитися
Фестивальним розмаїттям на теренах України навряд чи когось здивуєш. Однак Всеукраїнський духовн...
Народні артисти СРСР Валерій Степанян-Григоренко та Михайло Пуговкін

Фестивальним розмаїттям на теренах України навряд чи когось здивуєш. Однак Всеукраїнський духовний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Оберіг надії», генеральним продюсером та головним режисером якого є актор кіно і театру, народний артист СРСР, лауреат премії імені І.Котляревського, академік ЮНЕСКО В.Степанян-Григоренко, все-таки привертає особливу увагу, оскільки має спеціальний статус духовного. Як і чому виникла така ідея ми попросили розповісти Валерія Арсеновича.

— Мабуть, я ні для кого не відкрию Америку, якщо ще раз загострю увагу на ганебних масових фактах і явищах, які заполонили останнім часом життя в Україні, вразили також дітей, підлітків, юне покоління українського народу в цілому. Економічні негаразди, політична нестабільність, досить тривале управлінсько-правове безладдя, переоцінка звичних колись цінностей далися взнаки, сильно зрикошетили по нашому суспільству і передусім по молоді.

У державі, що задекларувала метою свого розвитку реалізацію прав і свобод громадян цивілізованого суспільства, з’явилися й почали масово поширюватися дитяча безпритульність, злидні, наркоманія, жебрацтво, проституція і як наслідок — відсутність соціальної перспективи й безнадія…

Зрозуміло, що все це у сукупності й взяте окремо веде до найстрашнішого — бездуховності, до втрати високих моральних орієнтирів у житті, до масової деградації та поступового виродження нації.

Перехідний період до більш цивілізованого життя дається нам занадто болісно й дорого — багато помилок, багато упущень…

Тому ні для кого не секрет, що нині в суспільстві надзвичайно гостро відчувається нагальна потреба в змістовних і здорових соціальних, культурологічних і духовних акціях, які б підносили патріотичний дух народу, підвищували рівень культури громадян, формували у людей почуття гідності, самоповаги, віри у власні сили. На моє переконання, сьогодні очевидно, що суворі й неприємні, сумні та принизливі, навіть багато в чому несподівані реалії нинішнього буття змушують, буквально закликають нас звернути якнайпильнішу увагу саме на молоде покоління — майбутнє нашої держави.

— Власне, якими будуть завтра сьогоднішні діти й молодь, такою буде й наша держава, її доля, авторитет, так її сприйматиме світова спільнота. Будемо вільними, самостійними й гордими громадянами, професіоналами високого гатунку, патріотами — і це обов’язково позитивно позначиться на іміджі України в цілому. Чи не так?

— Абсолютно точно. Країна складається саме з нас, конкретних, якими ми з вами є, — з вадами і достоїнствами. Це логічний і закономірний процес, від якого нікуди не дінешся. Суспільне життя, його загальна атмосфера, рівень культури народу сьогодні вимагають істотних гуманізаційних змін. Це очевидно.

Саме заради цього ми й вирішили провести Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості «Оберіг надії». Він стане, по суті, першим масштабним оглядом творчих можливостей обдарованих дітей (які, на щастя, не перевелися у нинішніх суворих умовах). Сподіваємося, що саме цей фестиваль зможе чітко, яскраво й реально продемонструвати, ким ми є на даному етапі, як розвивається суспільство, культура, які задатки й таланти у нашої молоді, які професійні перспективи. І на що ми можемо сподіватися стосовно формування еліти нашого суспільства — творчої, наукової, політичної, ділової — хоча б на найближче десятиліття…

— Хотілося б детальніше почути про конкретні завдання, які організатори фестивалю ставлять перед собою.

— «Оберіг надії» започатковано, щоб виявити обдарованих дітей та молодь у різних видах мистецтв, зокрема, в образотворчому, народному та духовному вокалі та познайомити з ними широкі верстви населення України. Фестиваль, поза всяким сумнівом, має сприяти подальшому розвитку обдарованих дітей та молоді, їхньому майбутньому професійному вибору і зростанню, залученню юних талантів до активної участі в духовному і культурному житті нашої країни, європейської та світової спільноти.

Кожен з нас, сподіваюся, нині розуміє: це конче потрібно як дітям для їхнього духовного здоров’я, досягнення життєвого успіху, формування стабільного і світлого почуття гідності громадянина цивілізованої європейської держави, так і всій нашій громаді вільних і гордих особистостей.

Якщо точніше, то «Оберіг надії» ставить за мету виховувати у дітей засобами мистецтва високі морально-етичні якості, істинно духовне начало та більш масштабно заохочувати українську творчу молодь, підлітків і дітей до найповнішої самореалізації. Це допоможе відкрити нові імена творчої молоді, яка буде у майбутньому представляти Україну на європейському й світовому форумах.

— З усього видно, що цей фестиваль стане й популяризатором національного мистецтва. Чи не так?

— І не тільки у власній державі, а й за її межами. До того ж, під час цієї акції (а вона проходить у два етапи, заключний відбудеться у другій декаді вересня у Києві) досліджуватимуться й аналізуватимуться тенденції розвитку сучасного українського багатонаціонального мистецтва та його місце у широкій мистецькій палітрі світової спільноти.

Одне слово, «Оберіг надії» — фестиваль юних талантів, запорука духовності нового суспільства.

— А хто ж ті третейські судді, яким надано право виносити свій вердикт у такій делікатній справі? Хто оцінюватиме юні таланти? Чи може наше нинішнє суспільство покладатися на їхній професіоналізм і неупередженість?

— Слушне побоювання. Це не таке вже просте питання, як комусь може здатися. Тому до складу журі запрошені, так би мовити, найбільш високорейтингові, визнані серед колег фахівці й авторитети. Це, зокрема, Герой України Анатолій Авдієвський, Віктор Степанов і Михайло Пуговкін, президент Академії мистецтв України Андрій Чебикін, Іван Попович, Григорій Кохан та багато інших відомих у мистецтві особистостей…

Гадаю, ми не розчаруємо мільйони вболівальників, сотні учасників фестивалю, його спонсорів ні запеклими консерваторами від мистецтва, ні флюгерами-одноденками. В усякому разі, там будуть фахівці з тонким і гострим відчуттям часу і творчого хисту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі