«Україна: Литовська доба 1320—1569», видавництво «Балтія-друк»

Поділитися
Визначити жанр цієї книжки непросто. З одного боку, вона містить зв’язну історичну оповідь про часи, коли Україна перебувала у складі Великого князівства Литовського...

Визначити жанр цієї книжки непросто. З одного боку, вона містить зв’язну історичну оповідь про часи, коли Україна перебувала у складі Великого князівства Литовського. Однак назвати її суто історичною було б неправильно — розлогий та прегарно ілюстрований опис великої кількості міст, поселень та замків, котрі відігравали більшу чи меншу роль в описуваний історичний період, робить книжку близькою до путівника.

І саме з функцією путівника видання справляється блискуче. Зокрема, якщо хтось їздить із Києва у Західну Україну одним із південних шляхів — через Вінницю чи через Любар та Ланівці, — то зможе, практично не відхилюючись від маршруту, оглянути десяток укріплень і поселень з описаних у ньому. І якщо, приміром, Бережани чи Бар є доволі відомими пам’ятками, то замок у Сатанові стане сюрпризом навіть для людей, котрі проїжджали через це містечко не один десяток разів.

На відміну від класичних путівників, котрі обмежуються датами та переліком архітектурних шедеврів, «Литовська доба» пропонує читачеві достатньо живу й персоніфіковану картину історії міст, палаців та укріплень. І деталізоване історичне тло додає шарму навіть нехитрим кам’яним руїнам, не кажучи вже про розкішні замкові комплекси.

Щоправда, «поліжанрова» структура книжки не завжди тут виправдана. Зокрема, у виданні, явно розрахованому на найширші кола читачів, подекуди не зовсім доречним є сухий науковий стиль, яким викладено історичну інформацію під заголовком «Відцентрові і доцентрові процеси в ХV—XVI століттях». Як на мене, це трохи випадає зі звичного для пізнавальної неспеціалізованої літератури викладу. Зрозуміле бажання авторського колективу подати максимум історичних відомостей у мінімальному друкованому обсязі, проте в такий спосіб непідготовленого читача можна просто злякати.

На щастя, «сухих місць» загалом небагато, і вони сконцентровані у «загальноісторичних» фрагментах, а безпосередній опис окремих міст достатньо живий та інформативний.

Оформлення і поліграфічна якість видання заслуговують поваги. Багатство ілюстративного матеріалу, якісний друк, точне відтворення кольорів — усе це разом є чудовим взірцем якісно зробленого подарункового видання.

Загалом, книжка може стати цінним поповненням бібліотеки для того, хто цікавиться описаним історичним періодом, або любителя «історичних мандрівок» у вихідні. Чи — просто хорошим подарунком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі