30 листопада, 2007, 14:25
|
А. Роджерс. «Космічний танок» |
живописця — її прозріння у царині інтуїтивного та намагання зобразити космічні сутності Простору-Часу. 16 полотен та 11 малюнків у техніці пастелі тихим акордом гармонічного настрою підкреслюють енергетичну силу скульптурних композицій Є.Прокопова. Пані Алла народжена у Німеччині в родині поета-емігранта Володимира Біляєва. З 1955 року вона живе в Америці. Євген Прокопов — заслужений художник України, киянин. Він був і лишається українським скульптором, хоча з 1999 року живе у США. Так само, як його великі предтечі Олександр Архипенко чи Давид Бурлюк, Євген Прокопов підкреслює власну приналежність до України. Ще до початку 90-х років ХХ століття Прокопов як знаний майстер взяв участь у 60 поважних експозиціях як удома, так і за кордоном. |
Є.Прокопов. «Райське яблуко» |
Звідси любов до контррельєфу, до просторових пауз, до напружених ритмів у скульптурі з металу. Того ж походження діалог між традиційною тематикою та модерною пластичною мовою, очевидний у роботах маестро.Відвідувач виставки побачить, якими вишукано вибагливими, аж до екстравагантності, вийшли з-під руки Є.Прокопова композиції «Міраж», «Перлина», «Раритет», «Ґенеза». Вони народилися під впливом шляху у пісках Єгипту. Скульпторові, якому властиво осмислювати космічну нескінченність часу, пустеля та прадавнє мистецтво в долині Нілу багато що надиктувало. Є.Прокопов має здатність відчувати в собі часові потоки, уявно заглиблюючись у морок праісторії. Композиція «Міраж» — авторський парафраз синього та золотого із маски фараона Тутанхамона. Ця маска, з якої на нас дивляться тисячоліття, як і пустеля, спонукає не лише до усвідомлення миттєвості власного перебування на землі, але дарує і шалену радість від самого факту твого існування.
|
Є.Прокопов. «Вигнання з раю» |
Ці відчуття, що охопили Є.Прокопова в пустелі, прийдуть до глядачів у залі Національного художнього музею України перед композиціями «Раритет», «Міраж», іншими. «Я все більше долучаюся до стихій чи то землі, чи неба, чи легенд. Вони володарюють наді мною, аж поки я не зіллюся з ними, змішуючи власний пульс з могутнім буттям всюдисущого існування чи то природи, чи то культури», — каже Євген Прокопов. Власне, у цьому відкривається світосприйняття Алли Роджерс та Євгена Прокопова.Митцеві, який бачить не оком, навіть не душею, а екстазом проникнення у таїну незбагненного, космос дає щастя вічного життя у його творах, а глядачеві — радість розчинення у хвилях художньо-інформаційних потоків.
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку