Регіон у дзеркалі енциклопедії

Поділитися
Недавній вихід регіонального енциклопедичного словника для Тернопільщини став непересічним святом...

Недавній вихід регіонального енциклопедичного словника для Тернопільщини став непересічним святом. Для України це теж, повірте, подія. Бо хоча у 90-ті роки з’явилися книжкові «візитки» Чернігівської, Вінницької та деяких інших областей, проте настільки об’ємне видання зроблене в Україні вперше. І наклад його важко назвати подарунковим — три тисячі примірників.

Поки що вийшов лише перший том Тернопільського енциклопедичного словника, в якому вміщено понад 2000 статей на літери «А» — «Й». У книзі обсягом майже 700 сторінок якнайширше представлені відомості про всі сфери життя краю — природу, географію, геологію, археологію, історію, господарство, літературу, мистецтво, пресу, спорт тощо. Є чимало ілюстрацій населених пунктів, пам’яток історії, культури та природи, флори і фауни. Тематичні ж вкладки «Архітектура Тернопільщини», «Сакральна архітектура», «Вишивка» зможуть зацікавити не лише масового читача, а й фахівців. Відомі українці та іноземці — уродженці краю і ті, чиї життя й діяльність пов’язані з Тернопільщиною, — теж знайшли достойну репрезентацію в регіональній енциклопедії.

Ініціатори та автори, як на мене, намагалися зробити Тернопільський енциклопедичний словник максимально неупередженим. У ньому вміщено дані і про учасників польського підпілля, і про воїнів ОУН-УПА, і про жертви репресій 60—80-х років… Голова редакційної колегії Геннадій Яворський визнає, що видання далеко не ідеальне: «Багато цінних матеріалів залишилося поза увагою читачів. І тому, окрім трьох основних томів, потрібно видати том доповнень та додатків».

Керівники обласної ради публічно висловили сподівання, що вихід Тернопільського енциклопедичного словника «сприятиме інвестиційній привабливості регіону, значно розширить його можливості в галузі культури, економіки, туризму. І високі урядовці в Києві подивляться на наш край іншими очима...» Можна довго сумніватися в тому, що навіть найбагатша енциклопедія різко змінить ставлення найвищих чиновників до області. Але проміжний результат очевидний. Якщо бюджетні можливості одного з найбідніших регіонів України — Тернопілля — не стали перешкодою для появи такого солідного видання, то це явна підказка іншим областям: започатковуйте книги, які будуть корисними для різних поколінь читачів, матимуть велике науково-освітнє та виховне значення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі