Премію Сковороди отримав автор «Дзеркала тижня»

Поділитися
Серед лауреатів премії імені Григорія Сковороди за 2006 рік — міністр культури і туризму Юрій Богуц...

Серед лауреатів премії імені Григорія Сковороди за 2006 рік — міністр культури і туризму Юрій Богуцький, колектив музею Сковороди у Харківській області, співачка Ольга Чубарєва, директор видавничої фірми «Просвіта» Віра Сирота. А також Володимир Стадниченко — багатолітній дослідник життя і творчості геніального українського філософа, автор «Дзеркала тижня» (есе про філософа не раз публікувалися на сторінках газети).

Міжнародна літературно-мистецька премія імені Григорія Сковороди створена понад десять років тому. Нею відзначено вже близько сорока лауреатів. Серед них — Дмитро Білоус, Микола Луків, Михайло Шевченко, Володимир Черепков, Юрій Мушкетик, Феодосій Роговий, Василь Плющ. З музикантів — Микола Шопша, ансамблі «Гетьман», «Пісенне джерело». З науковців — Василь Кремінь, Василь Ткаченко. А з представників інших країн цю премію отримали Валерій Ганічев (Росія), Сергій Законников (Білорусь) та інші.

Одним із перших лауреатів премії імені Сковороди став відомий поет і громадський діяч Борис Олійник. Він був присутній і на недавньому вечорі в Національній філармонії, де вшановували лауреатів.

— Критерії відбору на премію імені Сковороди зазначені в положенні: це здобуток у мистецтві, літературі, журналістиці; при цьому важливий аспект, пов’язаний з постаттю Григорія Савича Сковороди, — говорить заступник голови Українського фонду культури Дмитро Григорович Янко. — Наприклад, у письменника Володимира Стадниченка вийшла ціла серія чудових публікацій про Григорія Савича (на шпальтах «ДТ» друкувались його нариси «Єретик Сковорода», «Паломництво до Сковороди», «Шлях у Європу» та інші). Буває, що премія присуджується і безвідносно до постаті поета і філософа. Так, як, наприклад, співачці Ользі Чубарєвій. Вона володіє високою виконавською майстерністю і популяризує українську пісню за кордоном. Зрозуміло, що ми не могли обійти колектив літературно-меморіального музею Сковороди в селі Сковородинівка — і відзначили їх за чудову експозицію. Варта уваги і «Бібліотека української літературної енциклопедії: вершини письменства». Уже вийшли двотомники Бажана, Рильського, інших письменників — усього передбачається близько двохсот томів. Звичайно, прикро, що така глобальна постать, як Григорій Сковорода, сьогодні, на жаль, ще недостатньо вивчена, розкрита. І мета цієї премії — донести до читача, до кожного громадянина глибинну філософію Сковороди, його суспільні погляди, які знайшли своє продовження у творах багатьох українських авторів, зокрема і наших сучасників-лауреатів… Серед них — Володимир Стадниченко. Він уже не один рік послідовно продовжує розробляти сковородинську тематику. Побував у багатьох місцях, пов’язаних з філософом — на Полтавщині, на Харківщині, у Словаччині — тобто ніби пройшов тими самими стежками, якими колись мандрував Григорій Савич.

Голова Українського фонду культури Борис Олійник нагороджує премією ім. Сковороди Володимира Стадниченка

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі