Південна кузня чемпіонів

Поділитися
За коштовним олімпійським золотом стоїть не тільки титанічна праця і талант спортсменів, а й нова філософія українського бізнесу — турбуватися про духовне та фізичне здоров’я нації.

«Швидше, вище, сильніше!» - колись це гасло виводило наших спортсменів на найвищі спортивні п’єдестали. Відтоді багато часу спливло. Немає вже величезної країни, яка розкинулася на одній шостій частині землі. Зруйновані й поросли бур’яном багато спорткомплексів, на стадіонах побудовані бетонні багатоповерхівки, а молодь потягнулася не на спортивні майданчики, а в нічні клуби.

Цього літа, спостерігаючи за боротьбою наших олімпійців, багато вболівальників нарікали на те, що тільки неабияка сила, властива українцям, та незнищенний ентузіазм дозволили нашій команді ввійти у двадцятку лідерів, завоювавши 20 олімпійських медалей.

Але нічого не трапляється випадково. За коштовним олімпійським золотом стоїть не тільки титанічна праця і талант спортсменів, а й нова філософія українського бізнесу - турбуватися про духовне та фізичне здоров’я нації.

Наприклад, невелике містечко Южне з населенням усього 36 тисяч осіб, відоме в нашій країні як місце розташування одного з флагманів української хімічної промисловості - Одеського припортового заводу. А ось для любителів фізкультури та спорту Южне, а точніше - ФСК «Хімік», що діє при заводі, - це кузня найкращих українських спортсменів.

Здійснені надії

Одну з шести золотих медалей українській збірній на Олімпіаді в Лондоні приніс вихованець ФСК «Хімік» із Южного Юрій Чебан (тренер - В’ячеслав Сорокін). Він став першим у веслуванні на каное на дистанції 200 метрів.

Ця перемога - на сьогодні найкращий результат спортсмена, багаторазового призера чемпіонатів Європи і світу, а також бронзового призера Олімпійських ігор у Пекіні.

У своєму першому ж інтерв’ю після «золотого» запливу Юрій Чебан сказав, що своєю перемогою він зобов’язаний рідному спортивному клубу.

- Я вдячний своїм наставникам, керівництву клубу, і особливо генеральному директору ОПЗ Валерію Горбатку, за те, що вони створили прекрасну спортивну базу і дали можливість не тільки мені, а й десяткам інших спортсменів тренуватися в таких умовах, яким можуть позаздрити найкращі клуби Європи та СНД.

У ФСК «Хімік» до своїх спортсменів справді ставляться з величезною увагою.

- Я пам’ятаю Юру ще підлітком. Цей талановитий хлопець почав тренуватися в нашому ФСК «Хімік» із 14 років. Він переїхав у Южне з Одеси, бо в нас хороша спортивна база. Слід зазначити, що, крім доброї техніки, спортсмен має величезне самовладання, що й допомогло йому виграти на Олімпійських іграх, - розповів директор ФСК «Хімік» Сергій Чернишов.

Свій «олімпійський спокій» Юрій Чебан пояснює тим, що на короткій дистанції просто ніколи роздумувати - треба перемагати!

- На 200 метрів немає часу розкачуватися, думати. Треба, як запальничка, - раз і згорів! Тренер сказав: «Юро, на старті зроби все можливе, щоб відірватися далі». І я зі старту вирішив відірватися, аби вирішити питання боротьби, - сказав спортсмен.

Більше перемог, хороших і різних

На ОПЗ, безумовно, пишаються досягненнями олімпійця. Але ще більше сподіваються, що вони - далеко не останні. Адже недарма заняття фізкультурою і спортом там є обов’язковою частиною повсякденного життя. Сотні хлопчаків і дівчаток, юнаків і юнок щодня виходять на спортивні майданчики та бігові доріжки. Жіноча волейбольна збірна ФСК «Хімік» уже двічі стала чемпіоном України, а баскетбольна виступає у вищій лізі чемпіонату України.

Справжнім спортивним святом, перед яким тьмяніють пристрасті європейських і світових першостей, для всього міста Южного є щорічна спартакіада. Спортсмени змагаються у десяти видах спорту. Це неповторне видовище збирає тисячі людей. Ще б пак! Тут уболівати доводиться справді «за своїх» - рідних, друзів, колег.

На ОПЗ кажуть, що ФСК «Хімік» - такий самий підрозділ заводу, як транспортний цех або будь-який інший. Так само, як там невтомно займаються модернізацією виробництва, - розвивають і соціальну сферу, частиною якої є фізкультура та спорт.

Спортом на ОПЗ можна займатися навіть на робочому місці. У побутових кімнатах стоять тренажери, на яких кожен охочий після робочої зміни може потренуватися. А для тих, хто хоче відводити на спорт більше часу, діють сучасний спортивний комплекс європейського рівня. І навіть у дуже непрості для української економіки часи керівництво ОПЗ підтримувало свою інфраструктуру на належному рівні. Це ж цех, де кується найдорожче - здоров’я і благополуччя людей!

Те, що в усьому світі називають американською мрією, на заводі називають стандартами ОПЗ. Це своєрідний знак якості. Найвища проба.

- Здоровий спосіб життя - необхідна умова праці на нашому підприємстві і частина нашої філософії соціальної відповідальності, - підкреслює заступник генерального директора ОПЗ Валерій Севастьянов.

У містечку під теплою назвою Южне добре знають, із чого починаються перемоги та рекорди, - з турботи про людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі