Категорія гіннессівських рекордів має офіційну назву «Найдовший музичний телевізійний марафон національної пісні у прямому ефірі». Перший національний телевізійний канал. Телесигналом планується охопити 155 країн світу. Приємно, що телевізійні екрани впродовж усього часу телеконцерту уникнуть «засмічення» рекламою. Хоча спонсорство (на тій або іншій стадії) можливе.
За словами генерального директора НТКУ пана Бенкендорфа, канал докладає максимум зусиль до прибуття офіційного представника книги рекордів на подію і фіксації її за всіма міжнародними правилами. Після події планується видати книжку з текстами всіх пісень, які потраплять в ефір, і створити офіційний цифровий носій із відеозаписом.
Така подія потрібна українській музиці. Вже сотні виконавців підтвердили свою участь у зйомках.
На превеликий жаль, використовуватиметься стовідсоткова фонограма. Слід гадати, це викличе проблеми з цікавими фольклорними виступами, а також із виступами живих музикантів. Також поки що не визначено місця для представників класичної музики. Великим плюсом може стати те, що, за умовами встановлення рекорду, протягом 20 хвилин на годину телеканал може використовувати відеозапис. А це дозволить НТКУ скористатися унікальними архівними матеріалами - наприклад, проекту «Фольк-мюзик» або відеозаписами рокових та попсових виконавців. Таким чином, телеглядачі зможуть ознайомитися не тільки з піснями у виконанні народних колективів звідусюди, а й із творчістю українських музик, які вже від нас пішли. Планується також включення українських діаспор з пісенними номерами. Керуватимуть творчою частиною представники КНУКіМ - телевізійний режисер Лілія Єременко та режисер-постановник події Олена Хлистун.
Отож: 31 березня та 1 і 2 квітня практично вся Україна зможе поспостерігати за спробою встановлення світового досягнення в царині безперервного музичного телевізійного марафону. Українська музика того варта.