«Найпрекрасніша робота» — в українців

Поділитися
Щойно стали відомі імена художників із України — переможців щорічного Міжнародного конкурсу монетного дизайну, який проводить Монетний двір Японії...

Щойно стали відомі імена художників із України — переможців щорічного Міжнародного конкурсу монетного дизайну, який проводить Монетний двір Японії. Це Володимир Таран, Олександр та Сергій Харуки. Їхня робота має назву «Природа України» і присвячена тварині, занесеній до Червоної книги України — рисі. Організатори конкурсу повідомили: церемонію нагородження планується провести в Токіо навесні, у квітні (див. сайт: www. mint.gov.jp).

До участі у конкурсі Монетний двір Японії запрошує і знаних митців, які працюють у цій царині, і студентів, що прагнуть випробувати свої сили. Відповідно його поділено на дві категорії: головну і для «неофітів». У головній категорії на першому етапі розглядаються ескізи дизайну монет і відбираються п’ять найкращих робіт. За відібраними ескізами автори мають виготовити гіпсові моделі і знову запропонувати їх на конкурс. І тільки після цього компетентне журі остаточно визначає переможця — «найпрекрасніша робота», далі визначає друге місце — «чудова робота», і три третіх місця — «добрі роботи». Робота-переможець карбується в металі. Отож, «найпрекрасніша робота» — саме в названих українських художників. Вони — серед тих, хто започатковував монетний дизайн у незалежній Україні.

Перші українські пам’ятні монети карбувалися за ескізами українських митців на монетних дворах Росії, Словаччини та Польщі. А з 1998 року карбування українських монет розпочато на Монетному дворі Національного банку України. До цієї роботи залучені художники, скульптори, фахівці медальєрного мистецтва, діє експертна рада, у складі якої — знані та авторитетні в Україні митці, нумізмати, історики.

Маючи не такий вже й великий досвід у цій сфері (деяким європейським монетним дворам — по чотири сотні років і більше!), українське монетне мистецтво відразу посіло чільне місце у світовому товаристві, заслужило належне визнання у колекціонерів.

Визначною подією стала перемога скульптора Романа Чайковського у Міжнародному конкурсі «Монета 2001 року» (у номінації «Найбільш надихаюча монета»), що проводиться щорічно у США, — за роботу «Різдво Христове». Неодноразово художники з України (Володимир Атаманчук, Володимир Дем’яненко) входили до почесної п’ятірки і брали призові місця на престижному Міжнародному конкурсі монетного дизайну, що його проводить Монетний двір Японії. І ось чергова добра звістка з Країни вранішнього сонця.

Колективна співпраця амбітних особистостей — не така проста річ... Пригадуються хіба що КУКРИНІКСИ. Але щодо порозуміння між членами АРТРІУМу (тобто три мистецькі голови) — ніяких проблем.

По-перше, поміж двома братами-близнюками — Олександром і Сергієм Харуками — не може виникнути творча суперечка. Колись про них говорили, що це одна людина з двома головами і чотирма руками. А третій художник, Володимир Таран, напрочуд гармонійно доповнив братів (став, так би мовити, третьою головою). Вони знайомі понад 15 років і співпрацюють десяток літ. Усі троє захоплюються також книжковим дизайном, ілюструванням дитячої книжки, прикладною графікою, дизайном елітарних меблів і декоруванням інтер’єрів. Попри це, кожен індивідуально для душевного задоволення обрав певний жанр мистецтва: Сергій — станковий живопис, Олександр — акварель, Володимир — станкову графіку (авторська техніка «писарель») та інсталяції. Може, саме така «всеїдність», «інтертекстуальність», черпання з «різних криниць» і дає їм можливість віднаходити успішні творчі рішення?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі