На Україну повертаються солісти Ла Скала і Віденської опери

Поділитися
На Україну повертаються солісти Ла Скала і Віденської опери © imgartists.com
Під відкритим небом в історичному серці стародавнього Києва - найкращі оперні голоси.

Починаючи з 2012 року в Україні розгортається музичний проект "На Україну повернусь", мета якого - ближче познайомити вітчизняних слухачів із творчістю наших співвітчизників, відомих українців, які здобули гучну музичну славу за кордоном, на найкращих оперних сценах світу.

Цьогоріч таке знайомство - 23 червня, місце зустрічі - Софійська площа. Отже, під відкритим небом в історичному серці стародавнього Києва - найкращі оперні голоси, які зачаровують слухачів Ла Скала, Віденської опери, Метрополітен-опери, інших знаменитих театрів.

Серед героїв майбутнього зіркового вечора - Людмила Монастирська, Мар'ян Талаба, Зоряна Кушплер, Віталій Білий, Ольга Безсмертна. Їхні виступи супроводжуватиме Великий симфонічний оркестр Національної філармонії України. У концерті також візьме участь Національна академічна хорова капела України "Думка". Основа програми - найпопулярніші твори світової музичної класики.

Зазвичай аудиторія таких проектів - це 5-7 тисяч глядачів. І на думку його ініціатора головного режисера Національної опери України Анатолія Солов'яненка, такі музичні дійства не лише популяризують високу музичну культуру, а й долучають до неї якомога більше слухачів. "До того ж такі виконавці як Людмила Монастирська або Зоряна Кушплер, а також інші учасники проекту, мають бути почутими своїми співвітчизниками, адже в кожного з наших виконавців, учасників проекту, насичені гастрольні графіки, вони активно затребувані найпопулярнішими оперними театрами світу".

Людмила Монастирська, яка презентує українську оперну школу в Європі й США, 6 липня вийде ще й на сцену Національної опери України у виставі "Флорія Тоска". У Київському репертуарі відомої співачки й інші знакові опери, серед яких "Норма" і "Набукко".

Зоряна Кушплер з 2007 року є солісткою Віденської опери. 1998-го вона закінчила Львівську музичну академію. Стала лауреаткою багатьох міжнародних вокальних конкурсів.

Ще один учасник проекту "На Україну повернусь" - Віталій Білий. 1999-го він закінчив диригентсько-хорове відділення Одеської державної консерваторії, а за рік - вокальне відділення цієї ж консерваторії. Був солістом Одеського оперного театру. Згодом співав на сценах Метрополітен-опери, театру Ла Феніче, театру Сан Карло, Большого театру РФ. З Ла Скала у Віталія пов'язаний особливий успіх, який він мав на прославленій сцені в образі Міллера ("Луїза Міллер" Дж Верді).

Його колега Мар'ян Талаба також відомий європейським слухачам - поціновувачам оперного мистецтва. Особливий успіх супроводжував виконавця у партії Калафа в опері "Турандот".

Оперна співачка Ольга Безсмертна відома багатьом австрійцям. 2015-го вона стала першою українською співачкою, яка відкривала знаменитий Віденський бал (його проводять із 1958 року). В Австрії Безсмертна живе з 2012-го. Робота у Віденській опері для Ольги - завжди відповідальність і особлива вимогливість до себе. Безсмертна - одна з учениць уславленої Євгенії Мірошниченко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Andriy Fedoruk
24 Червня 2018, 17:02
Заради справедливості - цитата з інтерв'ю Е.Епплбаум: Енн Еплбаум Голосу Америки 15.09.17: Я рішуче підтримую ці вимоги і вважаю, що коли користуватися будь-яким нормальним визначенням, що таке геноцид, так як його визначив Рафаель Лемкін, правник, який створив цей термін, то жодних питань стосовно того, що український голод був геноцидом немає. Це були цілеспрямовані дії, які мали на меті вбити мільйони людей чисто з етнічних і політичних причин. Я вважаю, що це ускладнилось через політичні аспекти довкола терміну геноцид і через те, як в ООН вирішили трактувати цей термін, ускладнивши його затвердження в міжнародному праві. Але я, безумовно, розумію, чому українці цього хочуть і я це дуже підтримую.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі