Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» — це фестиваль дебютних і студентських фільмів. Якщо приплюсувати призначення фестивалю як такого до назви й суті «Молодості» — вийде справжній «розсадник» молодих талантів. За роки свого існування «Молодість» усіляко підтримувала цей імідж: влаштовувалися презентації, «круглі столи», майстер-класи для молодих режисерів, учасників конкурсної програми фестивалю. У різний час тут читали лекції Йос Стеллінг, Альберт Майзелс, Етторе Скола й багато інших.
Дотепер це були одиничні акції. Вперше «Молодість» запускає цілісний освітній проект, який має стати щорічним. Molodist Talent Campus — інакше кажучи, Майстерня талантів фестивалю — відбудеться в рамках 33-го МКФ «Молодість» із 25 жовтня до 2 листопада 2003 року. Це спільна «дитина» з аналогічною програмою Берлінського МКФ Berlinale Talent Campus, що містить у собі серію майстер-класів, семінарів, лекцій і презентацій для молодих кінематографістів із усього світу. Плануються зустрічі з Єжі Гоффманом, Томом Тиквером, Джиммі Муракамі та багатьма іншими.
Потрапити до Майстерні дуже просто: туди автоматично зараховуються всі, хто представляє свої фільми в конкурсній програмі фестивалю, а також за бажанням усі українські кінематографісти та студенти київських кіношкіл. Останнім необхідно заповнити аплікаційну форму, яку можна знайти на сайті фестивалю www.molodist. com, вчасно її вислати — і приходити!
У рамках Майстерні відбудеться спеціальний проект — 3 MASTER PICS — разом із Esse House і телеканалом 1+1. Три шедеври, позначені у назві проекту, планують зняти за час фестивального тижня — це будуть короткометражні фільми тривалістю до 5 хвилин у форматі Digital Betacam. Їхні творці автоматично акредитуються на Berlinale Talent Campus 2004, а фільми будуть показані на відкритті Берлінського Кампуса. Оголошено конкурс сценаріїв, у якому може взяти участь будь-який сценарист чи режисер з України та за її межами, який не зняв жодного повнометражного фільму. Останній термін подачі аплікацій і сценаріїв — 1 вересня!
Міжнародний фестивальний рух поступово приходить до підтримки таких проектів. Мабуть, найвідоміший із них — приз Канського МКФ Cinefoundation для ігрових чи анімаційних робіт студентів кіношкіл. Між іншим, 2001 року Перший приз Cinefoundation отримав український режисер Сергій Лучишин за фільм «Портрет».
У лютому цього року вперше стартував Berlinale Talent Campus, який зібрав 500 кінематографістів із 61 країни світу. Серед них були двоє українців: львів’янка Маріанна Кавка (випускниця КДІТМа імені Карпенка-Карого) і сценарист із Києва Олег Лошкарьов. П’ятиденна програма включала 68 подій, що стосуються різних аспектів кіновиробництва — від написання сценаріїв, вивчення різних моделей фінансування кіно до монтажу й просування готового продукту на ринку.
Таким чином Molodist Talent Campus наблизить українських кінематографістів до розуміння світового кінопроцесу й підтвердить імідж Києва як одного з великих фестивальних центрів Європи. Та головна мета Майстерні — дати можливість молодим долучитися до найактуальнішої інформації про світовий кінопроцес, щоб їхні перші кроки цим шляхом були легшими та впевненішими.