Місто-сад божественних пісень

Поділитися
Сьогодні Переяслав-Хмельницький — провінційне містечко. А за часів Київської Русі це було третє місто після Києва й Чернігова і вперше згадується в 907 році, хоча історія краю сягає набагато далі, в глибину віків...
Молодята в Музеї архітектури та побуту

Сьогодні Переяслав-Хмельницький — провінційне містечко. А за часів Київської Русі це було третє місто після Києва й Чернігова і вперше згадується в 907 році, хоча історія краю сягає набагато далі, в глибину віків. Переяслав тримає своєрідний рекорд: на 30 тисяч населення міста — 27 музеїв, серед яких найбільший — історичний. Саме тут, у колишньому будинку Козачковських, Тарас Шевченко написав «Заповіт», «Кавказ», «Наймичку», «І мертвим і живим».

У Переяславі викладав Григорій Сковорода. До творчої спадщини переяславського періоду належать його відомі «Сад божественних пісень» та «Всякому городу нрав і права».

Історія Переяславщини тісно пов’язана з іменем народного ватажка, видатного полководця і дипломата, глави козацької держави Богдана Хмельницького.

Щоб оглянути Музей народної архітектури та побуту — цілий комплекс музеїв, що входять до складу національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» — одного дня замало. Вони з’явилися й існують завдяки Михайлові Івановичу Сікорському, який все життя присвятив збереженню історії нашого народу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі