Коронація: не за Акуніним

Поділитися
Серед лауреатів і переможців VII Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п’єс «Коронація слова-2007» — персонажі уже відомі в літературному соціумі: Марія Матіос, Андрій Кокотюха, Ігор Негреску...

Серед лауреатів і переможців VII Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п’єс «Коронація слова-2007» — персонажі уже відомі в літературному соціумі: Марія Матіос, Андрій Кокотюха, Ігор Негреску.

За сім років існування «Коронації» опубліковано понад шістдесят книжок лауреатів конкурсу. Торік у світ вийшов навіть перший збірник кіносценаріїв авторів-переможців. І нехай тиражі цих видань наразі скромні — дві—чотири тисячі примірників, однак, бодай видавці задоволені. Кажуть, ці книжки навіть добре продаються. Крім того, уже три «дипломовані» кіносценарії послужили основою для фільмів. Наприклад, за мотивами кіноповісті Олександра Жовни «Експеримент» Роман Балаян зняв свою філософську притчу «Ніч світла». А молоді сценаристи-режисери Кирило Устюжанін і Надія Кошман екранізували власні драматургічні спроби — «Дванадцять копійок» і «Світлячки».

Ще торік відбулися дві театральні прем’єри за творами фіналістів 2005 і 2006 років: «Навіжена співачка» Валентина Тарасова у Київському Молодому театрі та «Навь» за п’єсою Неди Нежданої «Коли повертається дощ» у Центрі Леся Курбаса.

До речі, тільки на п’ятому році проведення конкурсу його засновники додали до номінації «Кіносценарії» ще і «П’єси». І це цілком логічно: не секрет, що багато вітчизняних театрів не можуть похвалитися достатком сучасної української драматургії.

Протягом року журі «Коронації» разом із експертною групою вивчило близько тисячі рукописів, які були надіслані на конкурс. Так, коментуючи твори в номінації «Кіносценарії», кінорежисер Лесь Санін зауважив: «Загальним досягненням виявилася велика кількість робіт про нашу дійсність. Автори шукають героя справжнього... І ще дуже радує увага до історії України...»

Нагадаємо, що особливість «Коронації» — це анонімність авторів. За правилами, рукописи подаються лише під псевдонімами. І тільки після рейтингового голосування та визначення переможців імена авторів оголошують.

І, нарешті, про фіналістів... У номінації «П’єса» лауреатом першої премії став Ігор Негреску за свій «Допит небіжчика», другої премії — Олександр Гаврош за «Ромео і Жасмін», третьої — Станіслав Росовецький за «Шевченко під судом».

У номінації «Кіносценарій» володарем першої премії стала Ольга Когут за сценарій «Країні не вистачає сценаріїв, або Не спати, дихати»; друга премія — Євгену Чвірову за «Крадене нещастя», а третя — Андрію Кокотюсі за «Язикату хвеську».

У номінації «Роман» — Гран-прі Марії Матіос за «Майже ніколи не є навпаки». Друге місце в Ірини Чернової за «Село не люди». І третя лауреатська позиція в подружжя Олександра й Наталі Шевченків за «Бранці мороку».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі