Конкурс у житті музиканта

Поділитися
Сьомого травня 2004 року в місті Селлі (Німеччина) відбулася подія, важлива для конкурсу пам’яті В.Горовиця, який проходить у м...

Сьомого травня 2004 року в місті Селлі (Німеччина) відбулася подія, важлива для конкурсу пам’яті В.Горовиця, який проходить у м. Києві протягом 10 років: його прийняли у Всесвітню федерацію міжнародних музичних конкурсів (WFIMC). Це сталося в результаті наполегливої постійної роботи дирекції та Київської міської державної адміністрації.

Становлення і розвиток діяльності конкурсу проходили на очах у всіх київських музикантів, зокрема піаністів, і за їхньої участі. І, природно, визнання його авторитету у світовому масштабі викликає велике задоволення.

На жаль, на більшості конкурсів, де в журі працюють дуже мудрі вихователі музикантів, весь процес закінчується нагородженням тими чи іншими призами, а далі організатори втрачають своїх переможців із поля зору.

У світі небагато конкурсів, які відкривають двері концертних залів і дають дорогу в майбутнє своїм лауреатам.

На наше велике задоволення, конкурс пам’яті В.Горовиця є одним із них. Дирекція конкурсу постійно стежить за своїми лауреатами й учасниками. Після кожного конкурсу його переможці, а також чимало кращих учасників, не відзначених вищими нагородами, отримали можливість виступити в містах України, США, Австралії, Ізраїлю, Франції, Великобританії, Румунії, Німеччини, Чехії, Угорщини, Малайзії, Китаю, Хорватії, Японії, Греції, Південної Кореї, Югославії, Швейцарії.

Для музикантів м. Києва дні, коли проходить конкурс, стали інститутом підвищення викладацької майстерності. Учасники з усього світу в їхній присутності демонструють різні школи виховання музиканта, самобутні трактування творів різних стилів, яскраві виконавські індивідуальності, що дає можливість кожному присутньому в залі ознайомитися з сучасними тенденціями у виконавському мистецтві.

Величезне значення має організація літньої академії, яка дозволяє стежити за розвитком перспективної молоді, а їй, у свою чергу, — спілкуватися з видатними музикантами з різних країн.

На заняттях у літній академії учасники можуть отримати індивідуальні консультації з фаху, теоретичних дисциплін, гри в різних ансамблях. Підсумком цих занять є виступ на фестивалі «Київські музичні вечори».

Особливо тішить слухачів академії можливість виступити з оркестром, яка дається тільки в Київській літній академії. Різнорідність діяльності літньої академії приваблює музикантів із різних країн. Досить сказати, що в ній побували молоді музиканти з України, Росії, Казахстану, Туреччини, Великобританії, Нової Зеландії, Польщі, США, Японії, Франції, Греції, Італії, Кореї, Китаю, Нідерландів, Югославії, Німеччини, Австрії.

Таким чином, блискуче організований конкурс (а насправді це — центр музичного життя України) привертає увагу музикантів із Європи, Америки, Азії, Австралії, тобто з усіх континентів земної кулі. І не дивно, що настав момент, коли Всесвітня федерація міжнародних музичних конкурсів вирішила визнати наш конкурс.

Насамкінець хочеться сказати: коли спостерігаєш за впертою й тяжкою роботою дирекції конкурсу з організації як конкурсу, так і літньої академії й фестивалю, вражає постійна невпевненість в отриманні коштів для проведення цих заходів. Як переконати керівників нашої країни в тому, що висока духовна культура, що її несе класична музика, як і інші види мистецтва, сприяє життєздатності народу, його прагненню до високих ідеалів у всіх видах діяльності, а отже, варта витрат не менше, ніж будівництво шикарних торгових комплексів та подібних підприємств?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі